Інструкція по використанню ортокератологічних лінз
12Вересня
Вам підібрали ОК-лінзи? Для підтримки корекції вашого зору необхідно суворо дотримуватися рекомендованого вам режима носіння і правила догляду за лінзами.
Тепер успіх корекції і здоров'я ваших очей цілком залежить від вас!
Жодне слово цієї інструкції не є зайвим або формальним!
Будь ласка, в точності дотримуйтесь вказівок. Неправильне використання будь-яких контактних лінз і порушення правил догляду за ними може привести до серйозних ускладнень. Переконайтеся, що всі пункти даної інструкції вам зрозумілі. Якщо якийсь пункт викликає питання, зверніться за роз'ясненнями до фахівця.
- При недотриманні гігієни в процесі носіння і догляду за лінзами можуть виникнути проблеми.
Негайно зателефонуйте та/або відвідайте нашого фахівця, якщо ви помітили хоча б один з перерахованих нижче симптомів:
- Біль, відчуття стороннього тіла в очах, печіння, різь або свербіж.
- Сльозотеча, світлобоязнь, почервоніння очей.
- Надмірне (гнійне або слизове) виділення з очей.
- Різке зниження зору, раптова нечіткість зору або двоїння.
- Незвичний дискомфорт.
2. При застуді, грипі, інфекційних захворюваннях нічні та інші контактні лінзи носити не можна! Потрібно помити і покласти їх на зберігання в багатофункціональний розчин до одужання. При зберіганні потрібно міняти розчин 1 раз в тиждень.
3.Ніколи не нагрівайте лінзи вище 50оС, так як це може привести до їх деформації, після чого вони стануть непридатні для використання (це стосується будь-яких жорстких газопроникних лінз).
4. Не використовуйте засоби догляду за лінзами з вичерпаним терміном придатності.
5. Користуйтеся тільки тими засобами, які рекомендував ваш фахівець. Використання невідповідних розчинів і очищувачів може пошкодити ваші очі і лінзи.
6. Для змочування лінз не використовуйте слину або що-небудь ще, крім рекомендованих крапель і розчинів для догляду за лінзами.
7. Завжди зберігайте лінзи повністю зануреними в розчин. Намагайтеся не висушувати лінзи, часте висушування може їх пошкодити.
8. Використовуйте тільки свіжий розчин кожен день, ніколи не доливайте до залишків старого розчину. Контейнер необхідно міняти 1 раз в 3 місяці.
9. Завжди закривайте ковпачками флакони з розчинами для обробки лінз і краплі після їх використання. Не торкайтеся носиків флаконів, щоб на них не потрапили бактерії.
10. При всіх маніпуляціях з лінзами будьте обережні, не втратьте їх. Це особливо важливо, коли ви споліскуєте лінзу водою над раковиною. Отвір вашої раковини необхідно обладнати решіточкою, що перешкоджає попаданню лінз в каналізацію.
11. Завжди починайте маніпуляції з однієї і тієї ж лінзи (наприклад, правої), щоб не переплутати їх. Навіть при однаковому ступені короткозорості (далекозорості) на двох очах лінзи можуть відрізнятися за своїми параметрами.
12. При пробудженні після нічного сну лінза може стати нерухомою (буде відчуття залипання). Це відбувається через зниження вироблення сльози під час сну. Рухливість лінзи необхідно відновити, і лише потім знімати її. Техніка відновлення рухливості лінзи описана в розділі «ТЕХНІКА ПОВОДЖЕННЯ З ОРТОКЕРАТОЛОГІЧНИМИ ЛІНЗАМИ»
Не намагайтеся зняти нерухому лінзу – ви можете травмувати рогівку!
Уникайте попадання на лінзи різних аерозолів, кремів, частинок туші і т.п. необхідно змити косметику до надягання лінз на ніч. Косметика на жировій основі більш небезпечна для будь-яких жорстких газопроникних лінз, ніж косметика на водорозчинній основі.
Не використовуйте ніяких інструментів (пінцетів). Лінзи слід знімати подушечками пальців, при цьому – не стискайте їх різко силою. Намагайтеся не упускати лінзи на тверді поверхні і не торкатися їх нігтями, так як це призводить до появи подряпин, мікротріщин і, в результаті, до несправності лінз.
Рекомендований режим носіння: щоночі, не менше 8 годин сну. Не носіть лінзи поза періодом, рекомендованого вам нашим фахівцем і без узгодження з ним.
Завжди консультуйтеся з нашим фахівцем. Якщо збираєтеся користуватися будь-якими лікарськими очними краплями.
Не хвилюйтеся — лінза ніколи не потрапить «за око», не «провалиться в очницю» і т.п., оскільки в силу будови ока таке неможливо. Лінзу завжди можна зняти і надіти знову. Якщо не вийшло знову — зверніться до нашого фахівця, і він вам допоможе.
Надягання лінз перед сном.
- Вимийте руки з милом, що не містить ароматичних добавок і барвників (краще дитячим).
- Витріть руки рушником, що не залишає ворсинок, або не витирайте їх зовсім.
- Відкрийте кришечку контейнера, де зберігається права лінза і пальцями (не нігтями!) дістаньте її.
- Промийте лінзу невеликою кількістю свіжого розчину для зберігання або зволожуючими краплями (2-3 краплі) і надіньте лінзу на праве око.
- Повторіть дії 3 і 4 з лівою лінзою.
- Ретельно сполосніть контейнер і кришечки під струменем теплої води, відповідної питного ДЕСТу.
- Нещільно прикрийте контейнер кришечками або залиште його відкритим на столі в кімнаті так, щоб він не припадав пилом, але висох на ніч (у ванній кімнаті залишати контейнер не слід).
- Спокійно спіть до ранку.
- Увага: не рідше 1 разу на тиждень мийте контейнер і кришечки з милом (без ароматичних добавок) за допомогою купленої спеціально для цього зубної щітки, особливо ретельно промиваючи різьблення контейнера і кришки. Ретельно змийте мило водою і дайте контейнеру висохнути.
Зняття лінз вранці
Увага! Знімати лінзу можна тільки тоді, коли вона рухлива в оці! (див. п. 12 першого розділу)
- Вимийте руки з милом, що не містить ароматичних добавок (краще дитячим).
- Витріть руки рушником, що не залишає ворсинок, або не витирайте їх зовсім.
- Закапайте в очі по 1 краплі зволожуючих крапель.
- Наповніть відповідну чашечку контейнера свіжим розчином для зберігання так, щоб рідина цілком покривала всю лінзу.
- Зніміть праву лінзу з ока. Нанесіть на неї 1-2 краплі щоденного очищувача, рекомендованого нашим фахівцем.
- Акуратно і обережно потріть кожну сторону лінзи по 20 секунд між подушечками великого, вказівного і середнього пальців.
Спосіб другий: акуратно і обережно потріть кожну сторону лінзи по 20 секунд подушечкою вказівного або середнього пальця, поклавши лінзу на долоню.
Намагайтеся рівномірно обробити всю поверхню лінзи.
7. Ретельно сполосніть лінзу проточною теплою (але не гарячою) водою, що відповідає питному ДЕСТу. Ні в якому разі не користуйтеся водою, що не відповідає питним стандартам. Якщо немає відповідної води (наприклад, на дачі), ретельно сполосніть лінзу розчином для зберігання лінз. Залишки щоденного очищувача на лінзі при попаданні в око можуть викликати роздратування; при частому подразненні може розвинутися кон'юнктивіт і кератокон'юнктивіт.
Очищувач містить речовини, які видаляють з лінз білок сльози та інші можливі відкладення і не повинен потрапляти в очі! Якщо очищувач випадково потрапив в очі, необхідно терміново зняти лінзи і промити очі великою кількістю води!
8. Помістіть лінзу в чашечку контейнера.
9. Повторіть всі дії з лівою лінзою.
10. Гарного вам дня без окулярів і без лінз!
Підбір ортокератологічних лінз — це процес, який вимагає декількох візитів до фахівця (первинне обстеження і примірка лінз, огляд після першої ночі носіння, контроль через тиждень і через місяць). Пропуски візитів до фахівця і запізнення можуть збільшити тривалість підбору.
Після закінчення підбору необхідні періодичні огляди у нашого фахівця, щоб бути впевненим в тому, що у вас не виникає проблем зі здоров'ям очей при носінні нічних контактних лінз. Якщо ви користуєтеся ортокератологічними лінзами, ви повинні приходити контрольні огляди 1 раз в 4 місяці (при носінні будь-яких контактних лінз — не рідше, ніж 1 раз на півроку).
При втраті або пошкодженні лінз (подряпини, тріщини, відколи, поломка, а також зміна форми внаслідок нагрівання і т.п.) вам необхідно буде купити нові лінзи.
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром
Передзвоніть мені
Швидкий запис
Онлайн запис
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром