Як правильно підібрати оправу дитині?
12Вересня
Обличчя дітей змінюються в міру дорослішання, і це необхідно враховувати при виборі окулярів. У представників молодшої вікової категорії окуляри можуть бути практично круглими, а очі – розташованими близько один до одного, при цьому перенісся у них досить пласке і невисоке, що може призвести до певних ускладнень при підборі оправ. В силу того що максимум ваги готових окулярів припадає на перенісся, необхідно проводити підбір оправи, домагаючись найбільшого прилягання так званого містка (перенісся) оправи саме в цьому місці. Виробники оправ сьогодні можуть запропонувати вам різноманітні зразки з еластичними містками, добре прилеглими до перенісся. Якщо вибирається металева або комбінована оправа з регульованими носоупорами, необхідно зупинитися на еластичних носоупорах більшого розміру для оптимального розподілу ваги.
У міру дорослішання дитини його перенісся стає вище і вужче, тому для оптимального прилягання окулярів, забезпечення правильної посадки слід частіше проводити їх заміну – рекомендується робити це не рідше одного разу на рік. Підлітки, як правило, зупиняють свій вибір на оправах з дорослих колекцій, але при такому виборі оптик повинен перевірити правильність розміру і посадки оправи. На жаль, в цьому випадку нерідко доводиться стикатися з бажанням тінейджерів пожертвувати правильною посадкою в ім'я модного дизайну. Підліток віддасть перевагу тій оправі, яка не зовсім йому підходить за розмірами, але в якій, на його думку, він виглядає краще. Не йдіть у нього на поводу, а намагайтеся пояснити можливі негативні наслідки носіння цієї оправи.
Ключовим моментом правильного підбору оправи для дітей будь-якого віку є її фронтальна ширина. Для юних клієнтів з широким обличчям і маленькою міжзіничною відстанню необхідно підібрати оправу з хорошою посадкою, що забезпечує мінімальну децентрацію окулярних лінз. Завжди слід прагнути до вибору оправи, міжцентрова відстань якої максимально відповідає міжзіничній відстані дитини. Децентрація окулярних лінз на 5 мм може привести, в залежності від рецепта, до потовщення їх товщини в темпоральній або назальній частині і в підсумку – до збільшення ваги окулярів.
Слід звертати увагу і на конструкцію і довжину завушників. Незалежно від обраного дизайну завушника – стандартний або еластичний – принципове значення має його правильна довжина. Зверніть увагу, що завушники не повинні чинити тиск на бічну поверхню голови – а тільки на верхню частину вуха. Правильна довжина і підгонка завушників забезпечать комфортне носіння окулярів і стабільність їх положення на обличчі. Довші еластичні завушники, добре закріплюються за вухом, рекомендуються для рухливих дітей будь-якого віку, але особливо для малюків. Міцні флексові шарніри вважаються обов'язковими для дитячих оправ, вони забезпечують хорошу посадку і довговічність окулярів.
Розвиток технології виробництва нових міцних і при цьому легких і гіпоалергенних матеріалів для оправ значно полегшило вибір оправ для дітей. Металеві оправи довгий час лідирували при виготовленні окулярів у покупців будь-якого віку, включаючи дітей. Чудовим вибором для дитячих окулярів є оправи з титану, так як вони дуже міцні, легкі, довговічні і гіпоалергенні. Оправи з нержавіючої сталі за своїми властивостями конкурують з титановими і також є хорошим вибором для дитячих окулярів. Як і раніше широко доступні оправи з монеля, але при рекомендації цих оправ пам'ятайте про можливу алергії на нікель. Дуже популярними при виготовленні дитячих окулярів є пластмасові оправи (в основному з ацетату целюлози), які представлені в широкому розмаїтті кольорів і дизайнів. Ці оправи легко налаштувати, вони доступні і прості в роботі. Рекомендуються також оправи на основі поліамідів, які дуже міцні і еластичні, але, правда, більш важкі в підгонці і збірці.
Запишіться до дитячого лікаря-офтальмолога за телефоном (050) 985-86-54 або за посиланням.
Передзвоніть мені
Швидкий запис
Онлайн запис
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром