Як вибрати лінзи для окулярів
24Листопада
Оптичні лінзи — це головна складова окулярів. Саме вони визначають, чи буде зір чітким та комфортним.
Якщо правильно вибрати лінзи для окулярів, можна не тільки покращити чіткість зображення, а й:
- збільшити продуктивність зорової роботи
- зробити водіння безпечнішим
- захистити очі від ультрафіолетового та комп'ютерного випромінювання
- уповільнити падіння зору
Якісні лінзи для окулярів – це ідеальне поєднання дизайну, коефіцієнта заломлення та комплексу покриттів. І про кожен із цих компонентів йтиметься далі.
З чого почати замовлення окулярів
Перед тим, як вибрати лінзи для окулярів, перевірте зір. Це перше, з чого важливо почати. Тільки після виписки рецепта підбирається оправа та оптичні лінзи.
У рецепті лікар має написати для чого потрібні окуляри. Колись було достатньо позначки "для далі" або "для близі". Сучасні офтальмологи дають більше рекомендацій: вказують дизайн, індекс, покриття. Все це покращує якість зору та зберігає здоров'я очей.
Лікар визначається які лінзи для окулярів краще на основі способу життя пацієнта, його віку, специфіки професії та хобі. Наприклад, якщо людині 40+ і вона вже носила корекцію, для неї відмінним варіантом будуть прогресивні окуляри. Для молодих людей, які багато працюю за комп'ютером, — з підтримкою акомодації та захистом від синього світла.
Сьогодні можна для кожного підібрати свої найкращі лінзи для окулярів. Головне – потрапити до грамотного фахівця.
Які лінзи вибрати для окулярів
Усі оптичні лінзи можна поділити за призначенням. Від цього залежатиме їх дизайн та необхідні покриття.
Дизайн буває монофокальний — з одним фокусом, і мультифокальний — з декількома фокусними відстанями: далекою, середньою, близькою.
Додаткові покриття полегшують догляд за лінзою, блокують небезпечні випромінювання або світло зустрічних фар.
Розгляньмо оптичні лінзи докладніше за їх призначенням:
Для далі або читання
Окуляри для далі, як правило, використовуються для постійного носіння і мають одну фокусну відстань. У молодому віці людина перебуває в них постійно, може дивитися в комп'ютер і читати. Додатковий комфорт додасть фотохром, який темніє під впливом ультрафіолету та стає світлим у приміщенні.
Окуляри для читання також однофокусні та призначені для використання на одній відстані — найчастіше це 40 см. Дивитися в них на екран комп'ютера або вдалину — не можна, оскільки це напружує м'язи. Якщо потрібно читати та бачити далі 40 см, користуватися офісними окулярами.
Дізнайтеся ще про корекцію зору на безплатній консультації у спеціаліста на сайті або в салоні
Офісні
Призначаються людям після 40 років. Саме в цьому віці стає важко дивитися в окулярах з однією діоптрією на всі відстані. Цю проблему вирішують мультифокали, які мають кілька фокусів (діоптрій): зверху сила для чіткого бачення до 3-4 метрів, у середині – для комп'ютера, внизу – для читання. Зона середніх відстаней найширша, тому вони зручні для монітора.
Щоб дивитися далі 4-х метрів, використовуйте прогресивні окуляри. Але їхня середня зона буде вужче.
Детальна інформація є на нашому сайті. Залишилися питання? Наш менеджер відповість на них онлайн або телефоном
Прогресивні
Призначені для корекції вікових змін зору після 40-45 років. Це одні окуляри для далі та близі, але ще й з зоною для середніх відстаней. Їхніми попередниками були біфокали з “віконцем”, але на сьогодні вони не актуальні через відсутність зони для комп'ютера чи бачення співрозмовника. Прогресивні окуляри також називають мультифокальними.
Зовні на прогресивах та офісах немає жодних розділень на зони й виглядають вони як звичайні окуляри.Їх правильний дизайн імітує роботу очей у молодому віці та зберігає зір від падіння.
Дізнайтесь про мультифокальні дизайни зі статей на нашому сайті або звертайтесь за консультацією до менеджера
Для підтримки акомодації
Акомодація — це здатність ока бачити чітко на різних відстанях. Через тривалу діяльність поблизу ця здатність може втратитися. Одна з ознак початку проблем — це сильна стомлюваність не тільки після тривалої роботи поблизу, а вже в перші 10-15 хвилин після початку.
Лінзи з підтримкою акомодації внизу з плюсовою діоптрією, яка розвантажує м'язи, а отже, вони менше втомлюються. Призначає їх лише офтальмолог після ретельної перевірки. Основна категорія: молоді люди, які багато сидять за моніторами чи зі смартфоном.
Чи потрібні вам окуляри для розслаблення м'язів очей розповість лікар на прийомі, а більше інформації про них на сайті
Для роботи за комп'ютером або в офісі
Полегшити роботу очей за монітором можна внаслідок спеціального дизайну (з підтримкою акомодації чи офісного — залежно від віку), а також завдяки покриттям, які блокують синє світло.
Синє світло випромінюють не лише екрани комп'ютерів та телевізорів, а також led лампи. Тому таке покриття необхідне всім, хто перебуває під таким освітленням.
Дізнайтесь більше про покриття, що блокує синє світло та дизайни, які полегшують роботу за екранами за посиланням нижче або запишіться на прийом до офтальмолога
Для керування
Зробити керування безпечнішим допоможуть якісні окуляри. Крім корекції зору, вони можуть мати спеціальний дизайн, наприклад, прогресивний або спеціальне покриття.
Для денного водіння підійдуть окуляри з поляризацією, вони блокують відблиски сонця з гладких поверхонь: піску, мокрого асфальту, льоду, капотів зустрічних машин. Для нічної їзди рекомендовані лінзи із покриттям від зустрічних фар.
Якщо ви багато годин перебуваєте за кермом, зробіть роботу очей простіше. Більше про спеціальні фільтри на нашому сайті
Матеріал лінз для окулярів
Існує дві великі групи матеріалів: пластик та скло. Сучасні виробники вважають, що пластик – найкращий матеріал для лінз окулярів.
Пластик легший, травмобезпечніший і встановлюється у будь-який тип оправи: обідок, напівободок та без обідка. Скло — тендітний матеріал, але більш стійкий до подряпин. Його не рекомендують для водіїв чи встановлення в дитячі оправи, оскільки при ударі воно розіб'ється.
Тому, якщо вас цікавить яке скло для окулярів краще, необхідно виходити з власних пріоритетів: вага, абразивостійкість або безпека.
Яке скло для окулярів вибрати
Щоб вибрати лінзи для окулярів, необхідно визначитися за їх призначенням, типом кріплення оправи та товщиною. Якщо в рецепті далекозорість або короткозорість вище середнього ступеня, то товщина лінз буде велика, а значить і їхня вага теж. У цьому випадку пластик буде пріоритетнішим.
Багатофункціональні сучасні лінзи у 90% випадків виготовлені із пластику. Цей матеріал дає більше можливостей у виробництві, а його оптичні властивості такі самі, як найкращі види скла для окулярів.
При рефракції від +/- 3,00 діоптрій рекомендують вищий коефіцієнт заломлення, наприклад, 1,6. Це зробить товщину лінз на 20-30% менше та акуратніше естетично.
Для виготовлення може використовуватися такий матеріал для окулярів, як полікарбонат. Це пластичний та щільний вид. Полікарбонат ще й ударостійкий, тому витримує високі навантаження. Ці якісні лінзи для окулярів особливо рекомендовані для дітей та спортсменів.
Як правильно вибрати лінзи для окулярів
Підсумуймо, виходячи з написаного вище, які дії рекомендовано зробити, щоб отримати якісні окуляри:
- Пройти онлайн консультацію на сайті, якщо залишилися питання або інформації недостатньо
- Записатися на прийом до лікаря-офтальмолога онлайн на зручний день та час
- Дочекатися дзвінка у відповідь від менеджера з підтвердженням візиту
- Прийти до салону «Дім оптики» у вашому місті: Харків, Київ, Дніпро та Черкаси
- Пройти перевірку зору
- На підставі рецепта разом з консультантом визначитися з оправою та оптичними лінзами
Пам'ятайте: якщо розглядаєте тільки скло, оправа має бути в повному обідку і зручно сидіти на обличчі, оскільки її вага, після вставки скла, помітно збільшиться.
При виборі оправи без обідка на гвинтах чи заглушках, ставиться міцна пластикова лінза. Її індекс чи показник заломлення починається від 1,6. Ця цифра вказана у назві. При такому індексі товщина менша, а запас міцності більший, для надійного кріплення.
Для тих, хто ходить у медичних окулярах постійно і не може носити сонцезахисні, потрібний фотохром. Його ще називають хамелеоном. Коли промені ультрафіолету потрапляють на поверхню, пігменти в ній розкриваються, набуваючи темного кольору. Таким чином, надмірне сонячне світло не потрапляє в очі. Пластиковий фотохром затемнюється рівномірніше, ніж скло. А також швидше за часом.
Для легкого догляду та довговічності є комплекси покриттів: антибліковий, зміцнюючий, жиро та грязі відштовхуючий, антистатичний.
Куди звертатись при погіршенні зору
Як тільки стало гірше видно, зверніться до офтальмолога в «Дім оптики». Причин падіння зору може бути безліч: від фізіологічних до перших ознак захворювання.
Особливо контролювати здоров'я очей потрібно дітям та людям похилого віку. Без своєчасної корекції зоровий апарат дитини може функціонувати неправильно, а у старшого покоління призвести до складніших наслідків.
Мережа «Дім оптики» понад 20 років займається безопераційною корекцією зору. Наші лікарі працюють на сучасному високоточному обладнанні, відвідують семінари від світових виробників оптики та переймають досвід європейських колег. Усі офтальмологи мають медичну освіту, а мережу – ліцензію МОЗ України.
Наша команда накопичила великий досвід у правильному підборі багатофункціональних дизайнів лінз та виготовляє окуляри будь-якої складності. Всі товари представлені в мережі з гарантією і є 100% оригіналом.
Світ оптики різноманітний і часом у ньому важко розібратися. Але ми допоможемо зробити правильний вибір. У салонах та онлайн можна отримати безплатну консультацію з будь-яких питань.
Завжди вам раді та чекаємо у гості!
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром
Передзвоніть мені
Швидкий запис
Онлайн запис
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром