baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner
baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner

Корекція далекозорості

post

Далекозорість – це аномалія рефракції (особливість будови і функціонування оптичної системи ока), при якій головний оптичний фокус (точка, в якій з'єднуються всі заломлені промені) знаходиться не в центральній ямці сітківки, а за сітківкою.

Корекція далекозорості означає переміщення головного оптичного фокуса ока в центральну ямку сітківки за допомогою збираючих («плюсових») лінз.

Взагалі, будь-яка корекція зору полягає в переміщенні оптичного фокуса – при короткозорості він знаходиться перед сітківкою, при далекозорості – за нею, а для стовідсоткового зору необхідно, щоб він точно розташовувався в місці найбільшого скупчення колбочок на сітківці – в центральній ямці (жовтій плямі).

У нормі оптична система ока динамічна, і чіткий зір на різних відстанях (близь, даль) забезпечується скоординованою роботою внутрішньоочних і окорухових м'язів (акомодацією). При її порушенні (посиленні або ослабленні) цей механізм порушений, і потрапляння оптичного фокуса на сітківку ускладнено. При слабких ступенях далекозорості на початковому етапі це компенсується підвищеним навантаженням на м'язи, але може призводити до швидкої стомлюваності, почервонінню очей, головного болю.

Помилково припускати, що «далекозорість» людина має хороший зір на дальню відстань при зниженій близькій відстані. Навіть при слабких ступенях далекозорості зір вдалину може бути істотно зниженим, і вимагати постійної окулярної або контактної корекції. Тому окуляри найчастіше виписуються для постійного носіння.

«Плюсові», або збираючі окулярні лінзи, що використовуються для корекції далекозорості, мають велику товщину в центрі, ніж по краю. При високих ступенях далекозорості рекомендується замовляти витончені лінзи (з високим коефіцієнтом заломлення), які виглядають більш естетично, особливо в безободкових оправах. Також, краще використовувати «пластикові» лінзи з полімерного матеріалу, які за оптичними властивостями від скла не відрізняються, зате мають в кілька разів меншу вагу.

Будь-яка окулярна лінза має оптичний центр і периферію, на якій можливі спотворення (сферичні аберації). І чим вище сила лінзи (сильніше далекозорість), тим більше ці спотворення виражені. Тому, для швидкого звикання і комфорту в готових окулярах і якісного зору по периферії існує «асферична» лінза, в якій спотворення по краю зведені до мінімуму.

Не варто забувати, що для корекції далекозорості також використовуються контактні лінзи. В цьому випадку поле зору не обмежена оправою, аберації відсутні, розміри предметів не збільшені.

Гіперметропія лікування
Розрізняють консервативні і хірургічні методи лікування. Консервативні – це методи, які не вимагають операції, корекція зору відбувається за допомогою проходження фізіотерапевтичного і апаратного курсу лікування.

Хірургічний – це метод який включає в себе безпосереднє хірургічне втручання в рогівку ока. Одним з поширених способів є лікування далекозорості лазером. За допомогою «холодного» променя лазера коригують кривизну рогівки

Лікування далекозорості очей можливо апаратними методами. У салонах «Дім оптики» кабінет апаратного лікування зору розташований у Черкасах. Пройти курс можуть діти з 5 років і дорослі. Кожен комплекс підбирається лікарем-офтальмологом індивідуально після повного обстеження очей. Записатися на прийом можна на нашому сайті. Більше інформації про прилади, ціну та курс лікування дивіться у вкладці «Апаратне лікування зору».

 

 

СХОжІ МАТЕРІАЛИ

Біфокальні окуляри — це окуляри, лінзи в яких розділені на дві частини. У верхній частині зона для далечіні, в нижній — для близькості.   Щоб зрозуміти, що значить біфокальні окуляр...

Читати докладніше

Життя в сучасному світі диктує свої умови. Дедалі більше людей користуються послугами через інтернет, тим самим заощаджуючи час. Дехто не має можливості відвідати спеціалізовані заклади через перебува...

Читати докладніше
Порівняння
Порівняння
Список бажань
Перелік бажань
050 985 86 54

Передзвоніть мені