baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner
baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner

Чи можна спати в контактних лінзах

post

Люди, які тільки починають носити оптичні вироби для корекції зору, часто цікавляться: "Що буде, якщо спати в лінзах?" Це питання викликане суперечливою інформацією, що оточує споживачів. Адже деякі виробники, рекламуючи свою продукцію, стверджують, що спати з лінзами їхнього виробництва безпечно. А багато офтальмологів стоять на тому, що спати з контактними лінзами будь-якого бренду, крім виробів лікувального призначення, категорично не можна. Давайте розберемося, яка інформація відповідає дійсності.

Чому багато офтальмологів - противники сну в лінзах?

Які б технології не використовували провідні бренди оптичного сегменту ринку, їх продукти не можуть вирішити одне завдання – повноцінне забезпечення киснем рогівки, до якої щільно прилягає "контакт" під час нічного відпочинку. Інноваційні матеріали оптичних виробів, що мають високу повітропроникність, при короткочасному носінні не створюють проблем. Однак при закритих очах проникнення кисню навіть без лінз обмежене. А через їхню присутність і зовсім знижується. Внаслідок цього, на думку медичних фахівців, можуть виникнути ускладнення різної тяжкості. Звичайно, це стосується моделей, які призначені для використання впродовж дня. Наприклад, лінзи Acuvue Oasys (Акувью Оазис) від французького виробника чудово зарекомендували себе як денні оптичні вироби. Однак спати у них не рекомендується.

Є ще лікувальні лінзи, що коригують зір уві сні, а також вироби пролонгованої дії. Яка ситуація з ними? Такий товар позиціонується як продукція для безперервного носіння. Він, без сумніву, набагато кращий для здоров'я очей, адже забезпечує максимально можливе проникнення кисню до рогівки. Але і в таких контактах спати можна лише обмежений час (дивіться інструкцію), і бажано після консультації з офтальмологом.

Цікава інформація: Найбільшим показником пропускання кисню можуть похвалитися лінзи Air Optix "Night&day Aqua 175 Dkt". Це оптичні вироби безперервного носіння. За заявою представників бренду, їх можна без експлуатаційних пауз носити 30 днів. Однак багато лікарів офтальмологічної спеціалізації все ж таки радять відмовитися від сну в лінзах, радячи все ж таки робити перерви.

лінзи в яких можна спати

Звичайно, якщо ви одного разу на пару годин заснули у "контактах", можна не побоюватися ускладнень зі здоров'ям. Але якщо така практика входить у звичку, то є високий ризик розвитку патологічних станів і навіть захворювань очей. Про що мова? Розкажемо.

Чому не можна спати у лінзах?

Як згадувалося, оптичні вироби перекривають повноцінне проникнення кисню до рогівки. І якщо спати в щоденних лінзах, потрібно бути готовим до таких ускладнень:

  • У багатьох людей, які ігнорують рекомендації офтальмологів і звикли періодично спати в лінзах вдень, часто розвивається синдром "сухого ока". Пацієнти скаржаться на відчуття "піску", печіння та свербіж в очах. Якщо патологія перебуває на початковій стадії розвитку, полегшити стан хворого допомагають зволожуючі краплі. Їх має прописати лікар, одночасно надавши рекомендації щодо використання. Якщо ігнорувати проблему, різь та біль можуть приносити серйозний дискомфорт. Також відсутність лікування може призвести до серйозних ускладнень.
  • Набряк рогової оболонки очей, що виник через запалення тканин. Серед найчастіших ускладнень, що виникають у людей, які не завжди знімають лінзи перед сном, цей стоїть на першому місці. Запалення відбувається через дефіцит кисню. Серед супутніх симптомів відзначається свербіж і печіння, почервоніння ока, пошкодження капілярів, підвищена сльозливість.
  • Кон'юнктивіт часто розвивається на тлі пересихання слизової оболонки ока внаслідок сну із лінзами. Внаслідок цього підвищується ризик приєднання бактеріальної чи вірусної інфекції, адже суттєво знижуються захисні функції організму. Ускладнення це надзвичайно небезпечне, лікування може тривати кілька тижнів. Важливо, що на час терапії доведеться перейти з "контактів" на окуляри.
  • На жаль, неправильне використання контактних лінз, у тому числі сон у них, може стати причиною розвитку кератиту. Захворювання відноситься до серйозних патологій, які потребують тривалого лікування. У деяких випадках єдиним способом подолати хворобу стає хірургічне втручання.
  • Через пошкодження рогової оболонки лінзою під час сну, а також хронічного кисневого голодування, викликаного сном у оптичному виробі, може утворитися виразка. Патологія не просто викликає біль та дискомфорт, а й при приєднанні інфекції може призвести до втрати зору. Лікування виразки рогівки - довгий процес, який повинен проходити під контролем лікаря-офтальмолога.
  • Через регулярний сон у "контактах" у пацієнтів розвивається вростання судин. Це пов"язано з порушенням микроциркуляции. У хворого діагностується помутніння рогової оболонки, незворотно знижується зір.
  • Дуже часто у людей, які ігнорують правила застосування контактних лінз, розвиваються алергічні реакції. Їх викликають біологічні відкладення, що з'являються на поверхнях у процесі експлуатації. Такі маси – сприятливе середовище для розвитку патогенної мікрофлори, яка може викликати захворювання.

Всі стани та захворювання, які зазначені вище, не тільки з'являються поодинці, а й можуть розвиватися у комплексі. Найменшим наслідком ускладнень стане неможливість подальшого носіння контактних лінз. Ну, а якщо вчасно не усунути причину і не розпочати лікування, можна втратити зір.

Чи можна в лінзах спати вдень?

Денний сон у лінзах відрізняється від нічного лише тривалістю. Разовий випадок, можливо, і не завдасть шкоди здоров'ю. Однак постійна практика, без сумніву, призведе до ускладнень.

Скільки можна спати вдень у лінзах?

2 години сну в лінзах під час обідньої перерви допускається як рідкісного виключення. Головне, щоби це не стало системою. Якщо післяобідній відпочинок дозволяє вам відновитись, не відмовляйтеся від нього. Однак відновлення це має бути повноцінним та стосуватися всіх органів. Очам також потрібна перерва, щоб надалі повноцінно виконувати функції. Домогтися цього можна лише прибравши лінзи.

Категорично не рекомендується спати в кольорових лінзах, які використовують для зміни кольору очей. Ці одноденні вироби є декоративними. Кольорові контакти не підходять ні для тривалого носіння, ні для сну.

Чи може лінза випасти під час сну?

Не тільки поганий відпочинок чекає на очі під час сну з незнятими "контактами". Лінзи "одноденки", які не розраховані на довге носіння, можуть подряпати рогову оболонку. У цьому випадку механічне ушкодження часто супроводжується приєднаною інфекцією. Непоодинокі випадки, коли лінзи уві сні зсуваються і застряють під віком. Витягти їх самостійно, не завдавши ще більшої шкоди очам, неможливо.

Контактні лінзи, в яких можна спати

Повернемося до продукції оптики, яка позиціонується, як лінзи тривалого чи безперервного носіння. Це відносно новий товар, ефект та можливі ризики від використання якого лише вивчається українськими офтальмологами.

спати у лінзах

Фахівці розділили всі такі моделі на кілька груп:

  1. Силікон-гідрогелеві лінзи з гнучким режимом носіння. Вони дозволяють поспати пару ночей, наприклад, під час службової поїздки, роботи у цілодобовому режимі. У таких ситуаціях не завжди вдається зняти лінзи. Пам'ятайте, спати у них регулярно забороняється. Ігнорування цього правила загрожує ускладненнями.
  2. Виробники моделей пролонгованої дії заявляють, що їхня продукція підходить для безперервного носіння протягом 7 діб. Такі лінзи мають високу пропускну здатність для кисню, тому спати в них можна вдень і вночі, але не довше заявленого терміну.
  3. Лінзи безперервного носіння можна не знімати місяць за заявою виробників. Однак краще довіряти своєму офтальмолога, а не інструкції виробника. Адже інструкції пишуться для усередненого споживача, а кожен організм людини індивідуальний. Приклад місячних лінз - Biofinity (Біофініті).
  4. Лікувальні лінзи для сну спеціально розроблені для корекції зору вночі. Їх надягають за 15 хвилин до нічного відпочинку на 8-15 годин. Зранку вироби потрібно витягнути.

Отже, офтальмологи в один голос говорять про те, що спати в лінзах, які не призначені для цього, шкідливо. Навіть моделі з підвищеною кисневою прохідністю не можуть забезпечити безпеку рогівки. Пам'ятайте про це та будьте здорові!

Часті питання

Що означає, лінзи безперервного режиму носіння?

Ці вироби не можна знімати на ніч протягом кількох діб. Вони краще за денні моделі пропускають кисень. Однак, і їхнє нескінченне носіння не припустимо.

Що робити, якщо на ніч забув зняти лінзи?

Для початку, не панікуйте. Один епізод не завдасть серйозної шкоди здоров'ю. Дотримуйтесь наступних рекомендацій – не поспішайте витягувати "контакти" після пробудження, оскільки рогівка пересушена. Неакуратна маніпуляція стане причиною травматизму. Через кілька хвилин зніміть вироби за допомогою зволожуючих крапель. Не надягайте лінзи повторно протягом кількох годин. Якщо згодом ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до офтальмолога.

Що таке нічні контактні лінзи?

Ортокератологічні лінзи, які також називають нічними, виготовлені з жорстких полімерів з високою повітропроникністю. Їх використовують для виправлення анатомічно неправильної форми рогівки. Такий продукт надягають перед сном не менше ніж на 8 годин для отримання лікувального ефекту. Застосування таких лінз дозволено лише за показаннями та під контролем офтальмолога.

Які лінзи пролонгованої дії вважаються найкращими?

Така продукція є у лінійці кожного великого виробника. Кожна модель тривало протестована та відповідає заявленим характеристикам. Однак слід враховувати індивідуальні особливості організму, стан здоров'я та показання для використання оптичних виробів. Найкраще рішення - дотримуватися рекомендацій офтальмолога, у якого ви проходите лікування.

СХОжІ МАТЕРІАЛИ

Біфокальні окуляри — це окуляри, лінзи в яких розділені на дві частини. У верхній частині зона для далечіні, в нижній — для близькості.   Щоб зрозуміти, що значить біфокальні окуляр...

Читати докладніше

Життя в сучасному світі диктує свої умови. Дедалі більше людей користуються послугами через інтернет, тим самим заощаджуючи час. Дехто не має можливості відвідати спеціалізовані заклади через перебува...

Читати докладніше
Порівняння
Порівняння
Список бажань
Перелік бажань
050 985 86 54

Передзвоніть мені