baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner
baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner

Чи обов'язково носити сонцезахисні окуляри після операції на очі

post

Сучасна офтальмологія дозволяє усунути низку зорових дефектів операційним втручанням. Лазерна корекція зору, операції з лікування катаракти – найпоширеніші маніпуляції, які дозволяють отримати високий результат. Але кожна з перерахованих хірургічних процедур потребує дотримання певних післяопераційних правил. Наприклад, обов'язково потрібно носити сонцезахисні окуляри з ультрафіолетовим фільтром. Пропонуємо розібратися, яку роль оптичний прилад відіграє у процесі реабілітації.

Навіщо носити сонцезахисні окуляри після операції?

Причин для того, щоб носити сонцезахисні окуляри після лазерної корекції зору чи лікування катаракти, кілька. Насамперед оптичні вироби відіграють роль механічної заслінки. Вони захищають очі від брудних рук людини та попадання пилу, бруду. Адже око може чухатися, почати сльозитися. Для реабілітації – це характерні ознаки. Однак пацієнт може не втриматись і почати терти повіки. Робити це категорично не можна. Високим є ризик занести інфекцію, травмувати прооперований орган. Ще одна важлива причина носити окуляри після операції на очах – захист очей від сонця.

Не секрет, що ультрафіолет шкідливий для очей. І носити сонцезахисні окуляри з UV фільтром рекомендується всім людям при виході на вулицю. Ну а після операції світлочутливість очей зростає. Захистити їх може лише відповідний оптичний виріб.

Важливо: Для захисту очей після операції окуляри потрібно носити не тільки в сонячну, а й у похмуру погоду, в тіні. Бо навіть у такі дні ультрафіолетові промені нікуди не зникають.

Якими мають бути окуляри від сонця для післяопераційного періоду?

Окуляри після лазерної корекції зору або лікування катаракти відрізняються від виробів, які часто можна побачити на жінках та чоловіках у сонячні дні. Вони повинні мати максимальний захист очей від будь-яких зовнішніх факторів. Оптимальна конструкція – вироби з бічним захистом, які унеможливлять проникнення пилу через простір збоку. Ще одна обов'язкова умова – надійний УФ фільтр, що розсіює ультрафіолет.

Важливо: Затемнені окуляри (з темним склом) не завжди мають ультрафіолетовий захист. Темні лінзи дешевих окулярів часто позбавлені фільтрів, які блокують ультрафіолетові промені. Вони знижують природну яскравість світла, але не розсіюють шкідливе випромінювання. І навпаки, виробники сьогодні пропонують у широкому асортименті продукцію з прозорим склом, але з надійним UV фільтром.

сонцезахисні окуляри після операції на очі

Ультрафіолетовий фільтр у окулярах визначити досить просто. Розгляньте виріб. На етикетці має бути маркування. Наприклад, якщо на ній є напис Blocks at least 95% UVB і 65% UVA, перед вами виріб, який не пропускає 95% УФ-променів типу "В" і 65% УФ-променів типу "А". Якщо на етикетці написано 100% UV Protection, оптика має максимальний ступінь захисту від шкідливого випромінювання. Часто виробники розміщують такі написи на прозорій плівці, що кріпиться на лінзі.

Колір скла також підбирається відповідно до рекомендацій офтальмолога. Адже одні кольорові лінзи посилюють роботу певної групи фоторецепторів ока, слабшають інші фізіологічні датчики. Через це орган зору може "перенапружуватися". Наприклад, пацієнтам із підвищеною чутливістю очей рекомендовано коричневі, сірі та зелені лінзи. Вони знижують світлове навантаження на очі, забезпечуючи додаткову зорову релаксацію.

Скільки потрібно носити сонцезахисні окуляри після лазерної корекції?

Використовувати сонцезахисні окуляри після корекції зору лазером радять усі офтальмологи. Одягати їх потрібно при кожній прогулянці, навіть у дощову погоду. Спеціальна якісна оптика попередить проникнення у вічі пилу, вітру. Ніщо не повинно потрапити до травмованого після корекції очей. Не менш важливо захистити органи зору від ультрафіолету в перші кілька днів або тижнів (уточнити тривалість відновлення необхідно у лікаря, період реабілітації залежить від виду та масштабів втручання) після операції. Яка шкода від УФ після корекції? Небезпечний ультрафіолет провокує зростання тканини, яку під час лікування випарували лазером. Якщо не захистити око, операція буде марною. Більше того, рецидив може мати серйозні наслідки для здоров'я органів зору.

Тобто оптимальна оптика після лазерної корекції – з бортовим захистом та якісним УФ фільтром. Не варто хвилюватися, якщо модель захисних окулярів не відповідає трендам. Краще нехай вони будуть не модними, але захистять зір, аніж будуть красивими та стильними, але марними. Тобто вибирати вироби потрібно за характеристиками, а не за зовнішнім виглядом.

Скільки потрібно носити чорні окуляри після операції катаракти?

Реабілітація після видалення патологічної тканини або якщо було здійснено заміну кришталика, також передбачає використання захисних окулярів від сонця. Носити вироби потрібно 2 тижні будь-якої пори року. У цей час важливо захистити рогівку від світла, вітру, пилу. Хоча штучний кришталик (лінза) і має фільтри, їх може бути недостатньо, щоб розсіяти шкідливий ультрафіолет. Темні окуляри після операції катаракти візьмуть на себе захист органів зору від сонця.

Що буде, якщо не носити окуляри після операції на очах?

Якщо не носити сонцезахисні окуляри при катаракті (після операції) або після лазерної корекції, можуть виникнути серйозні ускладнення. Наприклад, якщо ігнорувати оптичний захист після заміни кришталика або лазерної корекції, до місця втручання може потрапити патогенна мікрофлора. Це викликає запалення, гнійні процеси, завадить відновленню травмованого ока. А ще яскраве сонячне світло, що потрапляє на райдужку, може спричинити розвиток післяопераційної глаукоми. Лікувати наслідки доведеться довго. Навіть вплив сильного вітру може бути згубним.

Часті запитання

Яка оправа сонцезахисних окулярів у післяопераційний період краща?

Рекомендований матеріал – пластик. Сама оправа має бути з бічним захистом, тобто прилеглої форми. Таке виконання дозволить захистити очі від бічного світла, а також попадання піску, мікрочастинок пилу у вічі через бічні просвіти.

На що звернути увагу під час покупки сонцезахисних окулярів для післяопераційного періоду?

Крім УФ фільтра та елементів захисту окуляри повинні мати систему вентиляції. Адже при щільному приляганні оптичних виробів до обличчя, необхідного для захисту очей, зростає ризик запотівання лінз. Якщо це станеться, вам доведеться знімати окуляри, протирати їх. Це не тільки викликає незручність, а й призводить до того, що очі на цей час позбавляються захисту.

Що робити, якщо пацієнт не впевнений у виборі післяопераційних сонцезахисних окулярів?

Самостійно вибрати правильний варіант, звісно, непросто. Щоб не витратити гроші даремно, а придбати дійсний захист, скористайтесь консультацією фахівця. Це може бути як лікар, так і компетентний менеджер спеціалізованого інтернет-магазину оптики.

Як перевірити окуляри на наявність УФ-фільтрів в домашніх умовах?

Якщо ви не довіряєте заявам виробника, скористайтесь домашнім тестом. Для його проведення буде потрібний ультрафіолетовий ліхтарик. Просвітите лінзи. Окуляри з фільтрами не пропускатимуть світло. Якщо фільтрів немає, вироби пропустять шкідливе світло.

СХОжІ МАТЕРІАЛИ

Акомодація — це здатність очей бачити однаково чітко різновіддалені предмети. Тренування акомодації потрібне, щоб поліпшити стан внутрішніх очних м'язів і зв'язкового апарату кришталика,...

Читати докладніше

Далекозорість або гіперметропія — це порушення зору, які потребують обов'язкової корекції. Це можуть бути, наприклад, окуляри або м'які контактні лінзи. За слабкого ступеня людина може н...

Читати докладніше
Порівняння
Порівняння
Список бажань
Перелік бажань
050 985 86 54

Передзвоніть мені