baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner
baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner

Види лінз для окулярів

post

Комфортна оправа і правильно підібрані оптичні лінзи — це запорука успіху і чіткого зору.

 

Вибір лінз — один з основних і непростих етапів. Тому розберімось які бувають лінзи для окулярів.

 

Класифікація лінз для окулярів може бути за матеріалом, коефіцієнтом заломлення — індексом, а ще за призначенням, від якого залежатиме їхній дизайн. Детальніше розповімо далі.

Види лінз для окулярів для зору: матеріали

Види лінз для окулярів для зору

Винахід засобів для корекції зору відносять до найбільших досягнень людства. Першим було скло. Але сьогодні цей матеріал не надто популярний, його замінив пластик.

Мінеральні чи скляні лінзи

Скло має чудові оптичні властивості та стійкість до подряпин. Це його основні переваги. Сьогодні тільки 5 % лінз виготовлені з цього матеріалу. Все через крихкість і важку вагу.

 

Скло заборонено для вставки в дитячі оправи та окуляри для водіїв. Все через небезпеку відколів, які можуть завдати непоправної шкоди очам.

 

Деякі види лінз для сонцезахисних окулярів виготовлені з мінеральних матеріалів. Їхня вага значно відрізняється і довго перебувати в таких окулярах -

— не завжди зручно через тиск на перенісся.

Органічні або пластикові лінзи

Пластик займає майже всю частку оптичного ринку. Він виготовлений із синтетичних матеріалів із різними добавками.

 

Пластик легкий, ударостійкий, високо прозорий матеріал. Не варто порівнювати сучасний пластик і той, що був ще років 30 тому. Його оптичні властивості не поступаються склу, а захист від подряпин дають спеціальні покриття.

 

Пластиковий матеріал ставиться в оправу з будь-яким кріпленням, що є величезною перевагою. Головне — не забувати вибрати правильний показник заломлення.

Пластикові види лінз для окулярів

Усі органічні оптичні лінзи діляться на три великі групи матеріалів:

 

  • Полімер CR-39. Основна перевага цього матеріалу — доступність. Його використовують для корекції основних видів порушень зору слабкого і середнього ступеня.

 

Матеріал добре піддається тонуванню в будь-які кольори. Але він легко дряпається і не має захисту від ультрафіолету, тому потребує додаткових захисних покриттів. Також CR-39 не використовують для корекції високих рефракцій через велику товщину.

 

  • Полікарбонат. Цей матеріал у 10 разів стійкіший до ударних навантажень. Його рекомендують для вставки в дитячі окуляри та для спортсменів. Полікарбонат легший, тонший і міцніший за звичайний пластик. Також має фільтр від УФ-випромінювання.

 

Матеріал підходить для корекції багатьох рефракцій, але за високих ступенів краще утриматися від полікарбонату. Його оптичні властивості не досить високі, тому можуть бути спотворення по периферії — при бічному зорі.

 

  • Трайвекс. Найсучасніший матеріал. Спочатку придуманий для військових. Має всі переваги полікарбонату, але водночас чудові властивості для корекції будь-яких рефракцій.

Види лінз для окулярів: показники заломлення

Види лінз для окулярів для зору

Розбиратися в показниках заломлення (індексах), важливо тим, у кого великі рефракції.

 

За високого ступеня короткозорості потрібні мінусові лінзи. Їхня найтовстіша частина по краю. За високої далекозорості, у плюсах, основна товщина буде по центру. Що вищий показник заломлення, то тонша лінза: мінусова — по краю, плюсова — по центру. Лінзи з високим коефіцієнтом заломлення називають також витонченими.

 

В органічних матеріалах показники заломлення представлені в діапазоні від 1,49 до 1,74. Що вищий індекс, то матеріал щільніший, а отже, і тонший.

 

Розгляньмо показники заломлення на прикладах:

 

Діоптрія +6,00 у показнику заломлення 1,5 матиме товщину в центрі 6 мм, а в показнику 1,74 — 3,8 мм —практично вдвічі меншу.

 

У мінусах основна товщина по краю, тому будемо порівнювати його. У діоптрії -6,00 за показника заломлення 1,5 товщина 9 мм, а в 1,74 — 5,4 мм. Також суттєва різниця.

 

Зовнішній вигляд окулярів з високим індексними більш акуратний. Але й ціна збільшується прямо пропорційно збільшенню показника заломлення. Хоча навіть, якщо є бажання взяти найкрще, не завжди варто вибирати найбільший індекс.

 

Подивившись на всі характеристики лінз для окулярів, можна побачити дуже важливий параметр —Число Аббе — показник хроматичних спотворень. Чим вище це число, тим менше спотворень. У звичайних, не витончених лінзах, число Аббе найвище. У лінзах з показником заломлення 1,74 — найтонших — це число вдвічі менше. Тобто передача кольору в них гірша.

 

Тому не варто гнатися за найбільшим показником заломлення, особливо власникам середніх рефракцій. Часто достатньо середнього індексу, наприклад, 1,6 і 1,67. З цим показником заломлення і товщина буде меншою за звичайну, і число Аббе достатнє.

Типи лінз для окулярів: дизайни

Різновиди лінз для окулярів можна розділити за дизайнами. Одні дизайни відрізнятимуться за формою (асферичний і сферичний), а інші за кількістю фокусних відстаней (однофокальні, біфокальні, мультифокальні).

Сферичний

Обидві поверхні цієї лінзи «описують» коло —сферу. Звідси й назва. Такий дизайн є стандартним, простим і широко поширеним.

 

Ідеально чітке зображення знаходиться в центральній частині, чим далі від центру, тим сильніше спотворюється зображення. Виходить так званий ефект лупи. Цей недолік більш помітний на діоптріях, вищих за середню (від +- 3,5).

Асферичний

У цієї лінзи радіус кривини змінюється від краю до центру. Завдяки спеціальній формі, всі промені, проходячи через поверхню, потрапляють прямо у фокус. Це допомагає вдосконалити не тільки якість зображення, а й зовнішній вигляд, внаслідок меншої товщини.

 

Такий дизайн особливо рекомендований за великих плюсів. Також очі за такими окулярами мають більш природний вигляд (не збільшуються або не зменшуються).

 

При довгому носінні сферичних і переході на асферичні, часто виникають незвичні зорові відчуття. Тому потрібна адаптація від кількох годин до кількох днів.

Однофокальні

Окуляри з такими лінзами мають один фокус, тобто призначені для однієї відстані. Найчастіше вони призначаються для далі або постійного носіння дітям і молодим людям.

 

З початком вікових змін однофокальними можуть бути окуляри для читання. Але не варто забувати, що вони підбираються для однієї дистанції, найчастіше 40 см. І дивитися в них далі неї, наприклад, в екран комп'ютера, — небажано через перенапруження очей.

Біфокальні

Мають бі — два фокуси та призначені для двох відстаней. Конструкція має вигляд розділеної на половинки поверхні: верхня частина для далі, нижня — для читання. Може бути конструкція у вигляді невеликого «віконця» в середині.

 

На сьогодні біфокали не популярні через відсутність середньої зони — для телевізора або монітора.

Мультифокали

Мульти — означає багато. Цей дизайн має кілька фокусів: для далечіні, середньої відстані та близькості. Така конструкція необхідна людям після 40-45 років. У цьому віці зоровий апарат стає слабшим і м'язам очей важче сфокусуватися на всіх відстанях, дивлячись через одну діоптрію. Тому в мультифокальних йде плавний перехід безлічі діоптрій. Це імітує роботу очей у молодості. 

 

Мультифокальний дизайн також називають прогресивним. Існує офісний варіант, зона ясного зору в якому до 4-х метрів.

 

Детальніше дізнатися можна у консультантів салонів «Дім оптики» або менеджера сайту.

Де перевірити зір і замовити окуляри

У мережі «Дім оптики» широкий асортимент оправ, сонцезахисних окулярів, м'яких і нічних контактних лінз.

 

Щодня веде прийом офтальмолог для дорослих і дітей з 6 років. Перевірка проходить на сучасному високоточному обладнанні. Усі лікарі мають медичну освіту, а наша мережа — ліцензію МОЗ. Записатися на прийом можна заздалегідь на сайті.

 

Ми виготовляємо окуляри будь-якої складності та надаємо гарантію один рік. Усі товари мають сертифікати якості від офіційних представників брендів в Україні.  Співпрацюємо з такими лідерами оптичного ринку як ZEISS, Essilor, Divel Italia та багатьма іншими.

 

Чекаємо вас у гості всією родиною!

 

СХОжІ МАТЕРІАЛИ

Оптичні лінзи — це головна складова окулярів. Саме вони визначають, чи буде зір чітким та комфортним.   Якщо правильно вибрати лінзи для окулярів, можна не тільки покращити чіткість зобра...

Читати докладніше

М'які контактні лінзи — прекрасна альтернатива окулярам. Вони дають змогу вести активний спосіб життя, не обмежують поле зору і дозволяють насолоджуватися чіткою картинкою навколо. Сучасні л...

Читати докладніше
Порівняння
Порівняння
Список бажань
Перелік бажань
050 985 86 54

Передзвоніть мені