baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner
baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner

Як зрозуміти, що окуляри не підходять і підібрані неправильно

post

На перший погляд підібрати окуляри для зору нескладно – у великому салоні оптики завжди є асортимент виробів. Однак настійно не рекомендується робити це без рецепта лікаря-офтальмолога, тому що в разі помилки оптичний виріб буде доставляти безліч проблем – від візуальної незручності через нечіткі картинки до гострого фізичного дискомфорту, викликаного підвищеним внутрішньочерепним та внутрішньоочним тиском. Пропонуємо невеликий огляд, який допоможе зрозуміти, як правильно вибрати нові очки для зору.

Види окулярів для зору

Сучасний ринок оптичних виробів пропонує такі види лінз для окулярів:

  • Монофокальні лінзи – стандартна оптика з плюсом і мінусом. Ці вироби мають однакові оптичні властивості на всій площі. Вони розраховані на пацієнтів з короткозорістю і далекозорістю.
  • Біфокальні окуляри виробляються з дальньою та ближньою зоною бачення. Їх прописують пацієнтам з пресбіопією, коли потрібна одночасна зорова корекція для сприйняття простору з різних відстаней.
  • Прогресивні лінзи складаються із трьох зон. Їхня відмінність від аналогів із двома фокусами полягає в тому, що вони дозволяють бачити предмети чітко на різних відстанях без відчутного "переходу" картинки з ближньої на далеку. Такі окуляри рекомендовані для навчання в класі або аудиторії, для роботи за монітором комп'ютера, для участі в заходах, коли передбачається часте перемикання зорової уваги з далеких предметів на ближніх.

Важливо: Підібрати лінзи для окулярів самостійно неможливо. Зверніться до офтальмолога, щоб він порекомендував оптимальний варіант оптики з урахуванням особливостей зорового дефекту саме у вас.

Всі види лінз випускаються у двох варіантах – у склі та пластиці. Пластикові моделі лінз легші, що сприятливо позначається на вазі всього виробу. А ще пластикові лінзи часто покривають тонуванням із декоративною метою або для створення ультрафіолетового захисту очей.

Є ще одна характеристика, за якою можна класифікувати оптичні вироби, – це дизайн лінз:

  • Сферичні лінзи відрізняються однаковим радіусом кривизни по всьому виробу. Вони досить товсті з опуклим центром (для "плюсу") або потовщеними краями (для "мінуса"). Сьогодні сферичні лінзи вважаються застарілими. Однак через невисоку вартість їх продовжують випускати. Рекомендується цей вид оптики при незначних зорових дефектах, оскільки за серйозних порушень доведеться носити надмірно масивні лінзи для повноцінної корекції.
  • В асферичних лінзах вигин поверхні та оптичні характеристики змінюються від центру до країв. Оптичний виріб виходить тоншим, добре виглядає з різним оформленням оправ.

Щодо оправи, то вона може бути різної форми, розміру, кольору. Якщо ви знаєте, яка оправа вам підходить найкращим чином, треба звернутися за консультацією спеціаліста "Дома оптики". Менеджер допоможе визначитися з оптимальним варіантом, враховуючи вік, стать, тип лінз, міжзоряну відстань, інші параметри.

Як визначити чи підходять окуляри для зору

На звикання до оптики офтальмологи дають близько двох тижнів. Якщо за два тижні під час використання оптичного виробу ви продовжуєте відчувати дискомфорт, необхідно звернутися до фахівця за консультацією. Офтальмолог після кількох простих тестів визначить причину незручностей. Якщо лінзи підібрані неправильно, буде запропоновано інший варіант оптики. Якщо проблема, наприклад, в іншому захворюванні, лікар призначить лікування.

Як зрозуміти, що окуляри підходять

Якщо ваші очі швидко адаптувалися до нової оптики, не втомлюються, не болять, а зображення, яке ви бачите крізь лінзи, чітке, окуляри підібрані правильно. Оцінку відчуттів слід робити не після п'яти хвилин використання оптики, а через день експлуатації у звичному для вас режимі.

Не підходять окуляри: симптоми

запаморочення від нових окулярів

Зрозуміти, що лінзи не підходять, можна за певними ознаками. Важливо зрозуміти, що з будь-якої оптики існує період звикання. Однак він не буде надто довгим і не викликає серйозний дискомфорт. Як правило, через кілька днів після носіння нових окулярів (при правильному підборі) очі звикають до них. Якщо ж дискомфорт у нових окулярах не проходить, оптика потребує заміни.

Симптоми неправильно підібраних очок такі:

  • головний біль;
  • запаморочення;
  • відчуття піску, підвищена сльозогінність очей;
  • висока втомлюваність органів зору.

Не варто ігнорувати ознаки неправильного центрування окулярів: сильні різі в очах, неможливість довго без перерви носити оптику. Також може спостерігатись спотворення зору – аберації. Людина відчуває розпливчастість в очах, бачить предмети з роздвоєним ореолом.

Важливо: Неправильно підібрані окуляри не лише спотворюють навколишню візуальну реальність та викликають головний біль. Виникає ризик підвищення внутрішньоочного тиску. Це призводить до подальшого погіршення зору. Причому за короткий термін. Лікування наслідків може вимагати операції.

Не тільки лінзи оптичних виробів можуть бути неправильно підібрані. Оправа також потребує ретельного підбору. Адже надто жорсткі носові упори окулярів можуть викликати біль у переніссі. Тугі та жорсткі завушники можуть тиснути на скроневу зону, викликаючи дискомфорт та подраження.

Як правильно підібрати окуляри для зору

Категорично не рекомендується купувати оптичні вироби без рецепта, ґрунтуючись та покладаючись лише на особисті відчуття при примірюванні. Пам'ятайте, якщо окуляри підібрані неправильно, неможливо отримати ефективну корекцію зору, заради якої оптика купується. Більше того, можна нашкодити очам, висока ймовірність головного болю та інших неприємних симптомів.

подобрать очки

Навіть якщо ви багато років носити окуляри, перед покупкою чергового виробу необхідно відвідати офтальмолога, щоб перевірити рівень необхідної корекції – визначити діоптрії окулярів, які підійдуть для конкретного пацієнта.

Цікаво знати: Занадто "сильні" окуляри можуть викликати розвиток астигматизму, який надалі може призвести до косоокості, різкого падіння зору. Багато офтальмологи, навпаки, рекомендують трохи "слабші" окуляри, ніж потрібно пацієнту для 100% зору. Вони пояснюють це тим, що очі короткозорих пацієнтів при повністю сфокусованому зорі, відвикає працювати самостійно, атрофуються м'язи. При носінні "слабших" окулярів зорові м'язи постійно перебувають у тонусі. В результаті зір при міопії перестає "сідать". Це лише думка низки спеціалістів. Існує й інша теорія – вибір очок для зору має здійснюватися у точній відповідності до наявного дефекту. Тільки в цьому випадку орган зору функціонуватиме в комфортному режимі, а отже, зір не сидітиме.

При виборі оправи враховуйте форму, матеріал виготовлення, зручність посадки. Завушини, як уже було сказано, не повинні стискати скроню, але й бовтатися виріб на вухах не повинен. Металеві тонкі оправи виглядають елегантно, відрізняються малою вагою. Пластикові моделі оправ пропонуються у різноманітності кольорів та дизайну.

Як звикнути до нових окулярів для зору

Процес звикання до нових окулярів може зайняти від кількох днів до двох тижнів. Щоб полегшити цей період, офтальмологи розробили кілька простих рекомендацій:

  • Різниця в діоптріях нових та поточних окулярів не повинна бути великою.
  • Перша примірка окулярів повинна припадати на першу половину дня. З ранку очі не такі напружені, тому оцінка відчуттів буде максимально об'єктивною.
  • Не поспішайте під час вибору оптичного виробу. Якщо вибирати окуляри поспіхом, можна пропустити важливі нюанси.
  • Перший день-два носите нові окуляри лише вдома. Будьте готові до того, що спочатку мозок неправильно "визначатиме" розміри і відстань між предметами.
  • Треба робити перерву. Якщо будете носити нову оптику 20-30 хвилин, поверніться до використання старого виробу, щоб очі відпочивали від новинки. Помалу збільшуючи час носіння нових окулярів, скорочуючи експлуатаційні паузи.
  • Допоможіть очам швидше адаптуватися – сядьте зручно, розслабтеся, неквапливо огляньте навколишній простір. Концентруйте погляд на близьких предметах, а потім – на далеких предметах. І так кілька разів. Прислухайтеся до відчуттів. У разі виникнення запаморочення, якщо вас нудить, зробіть перерву. Повторіть спробу після відступу дискомфорту.
  • Робіть домашні справи у нових окулярах. Це дозволить очам швидше звикнути до оптики.
  • Перший раз виходити на вулицю в нових окулярах краще із супроводом. Короткої прогулянки буде достатньо, щоб привчати очі до зорової корекції у нових окулярах при природному освітленні.
  • Не відкладайте відмову від старих окулярів надовго. Через два дні повністю переходьте на новий оптичний виріб, і процес адаптації пройде швидше.

Якщо немає можливості поступово звикати до окулярів, одразу переходьте на нові окуляри, але знімайте їх, щоб дати відпочинок очам кожні 2-3 години. Достатньо кількох хвилин, щоб органи зору прийшли до норми. Виконуючи складні маніпуляції - підйом сходами, використання ножа, знімайте нові окуляри. А краще зверніться за допомогою до того, чи зможе виконати частину небезпечних з точки зору травматизму робіт у перший день-два.

Ну і ще одне: намагайтеся уникати різкої зміни корекції. Збільшувати діоптрії краще поступово протягом тривалого періоду. Але це окрема тема, за роз'ясненням якої ви можете звернутися до офтальмолога.

Часті питання

Чи можна купити очки "слабші", ніж виписав офтальмолог?

Фахівці не рекомендують цього робити, тому що лікар уже виписує оптичні вироби з поправкою на необхідний рівень корекції для конкретного клінічного випадку.

Минуло кілька тижнів після купівлі та початку носіння окулярів, проте я досі погано в них бачу, відчуваю запаморочення та головний біль. В чому проблема?

З великою ймовірністю корекційний виріб підібрано неправильно. Зверніться до офтальмолога зі скаргами.

Які лінзи є найбільш проблематичними з погляду звикання?

Спостереження за пацієнтами підтверджують, що складно проходить адаптація до астигматичних і прогресивних окулярів. Найлегше люди з дефектами зору звикають до простої "сфери" з малими діоптріями.

Кому найскладніше звикнути до нових окулярів?

Складно звикають до своїх перших окулярів дорослі пацієнти з астигматизмом. Це пояснюється зміною звичного зорового стереотипу.

СХОжІ МАТЕРІАЛИ

Пресбіопія — це вікові зміни зору, при яких стає гірше видно на близькій відстані. У статті поговоримо: чому вона настає, як лікувати та до чого тут мультифокальні лінзи. Що таке пресбіопія Пр...

Читати докладніше

Око — це орган, за допомогою якого сприймається більшість інформації. Спроби розібратися у його будові були ще у п'ятому столітті до нашої ери. Сьогодні про анатомію очей відомо все. Давайте...

Читати докладніше
Порівняння
Порівняння
Список бажань
Перелік бажань
050 985 86 54

Передзвоніть мені