baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner
baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner

Які лінзи кращі: гідрогелеві чи силікон-гідрогелеві?

post

Люди з дефектами зору, які вперше підбирають собі корекційні оптичні вироби цього виду, без сумніву, запитують: "Силікон-гідрогелеві або гідрогелеві лінзи краще підібрати?". Щоб спростити завдання вибору, пропонуємо розібратися, чим вироби відрізняються, яке призначення мають.

Чим відрізняються силікон гідрогелеві лінзи від гідрогелевих?

Контакти, які мають назву гідрогелеві лінзи, це винахід чеського окуліста Отто Віхтерле, які вигадав їх у 1960 році. З назви зрозуміло, що у складі міститься багато води. Вона забезпечує необхідне зволоження рогівки. А ще вироби непогано пропускають повітря та мають м'яку структуру, завдяки чому відрізняються комфортом використання. Але спати у них категорично не рекомендується. На час нічного сну вони витягуються.

Силікон-гідрогелеві лінзи – це контакти нового покоління, що надійшли у масове виробництво у 1999 році. Над їх виготовленням вченим довелося попрацювати, оскільки з'єднати силікон та гідрогель виявилося не так просто. Ці матеріали, що важко поєднувалися, конфліктували. Однак було розроблено формулу, результатом якої стала лінза з підвищеними експлуатаційними характеристиками. Вона набагато довше зберігає вологу, краще пропускає повітряні потоки, забезпечуючи доступ повітря до ока. Завдяки цьому вдалося суттєво збільшити час безперервного носіння контактів. Але через свій склад лінзи з силікон-гідрогеля не такі м'які, як їх аналоги з гідрогелю. Люди, які приміряють їх уперше, можуть відчувати "пісок" в очах. Але це відчуття швидко минає. Силікон-гідрогелеві лінзи можна носити (залежно від моделі) кілька діб, не знімаючи. У них користувачі працюють сплять.

Отже, сказати однозначно, який матеріал контактних лінз кращий, не можна. Гідрогель забезпечує виробу м'якість, а оку – комфорт. Але вироби з нього не можна довго носити. Силікон-гідрогель краще пропускає повітря, тож око дихає. Вироби мають збільшений термін одночасної експлуатації. Але самі лінзи жорсткіші.

Важливо: Як контакти з гідрогелю, так і силікон-гідрогелеві моделі випускаються одноразовими та багаторазового використання. Одноразові вироби після застосування утилізуються. Багаторазові моделі вимагають спеціального догляду в експлуатаційних паузах.

Гідрогелеві лінзи: плюси та мінуси

Ці сучасні контактні лінзи складаються лише з двох компонентів – гелю та води, яка зволожує рогівку, забезпечує проникнення повітря до неї. Вироби надзвичайно м'які, тонкі. Після надягання таких контактів користувач їх практично не відчуває. І саме тонкість оптичних елементів може спричинити певну незручність у новачків. Тонкі лінзи для очей складніше надягати, тому що вони реагують зміною форми на будь-який дотик.

Переваги виробів:

  • високе проникнення кисню;
  • добре зволожують очі;
  • комфортні для носіння лінзи, що не відчуваються віком;
  • швидкий період звикання після відмови від окулярів;
  • ідеально підходять людям із чутливою рогівкою;
  • завдяки складу поверхня не схильна до білкових і жирових відкладень.

Недоліки виробів:

  • матеріал для контактних лінз не здатний забезпечити повноцінне проникнення повітря до рогівки;
  • мають обмежений термін безперервного використання, у них заборонено спати;
  • через підвищену м'якість легко пошкоджуються під час догляду;
  • людям без досвіду їх складно правильно використовувати;
  • при недотриманні інтервалів носіння викликають дискомфорт рогівки.

Силікон-гідрогелеві лінзи: плюси та мінуси

Силіконові контактні лінзи отримали назву "дихаючі", вироби тривалого носіння. Матеріали контактних лінз – гідрогель та силікон – забезпечують проникнення до 99% кисню до рогівки. Непогано вироби зволожують повіку та рогівку. Щільні та тугі, вони подобаються не всім, вимагають тривалого адаптації. Але саме ці властивості полегшують процес надягання.

лінзи із силікон гідрогелю

Переваги лінз:

  • силікон-гідрогель добре пропускає кисень;
  • не призводять до розвитку гіпоксії при тривалому носінні;
  • через підвищену щільність матеріалу не гнуться, не ламаються під час надягання;
  • виробники пропонують моделі, які можна носити, не знімаючи, кілька днів.

Недоліки лінз:

  • вироби відчуваються віком та рогівкою, не такі зручні, як гідрогелеві аналоги;
  • потрібен час для звикання;
  • експлуатація супроводжується появою жирового шару на поверхні (внаслідок тривалого носіння);
  • не рекомендовані людям із чутливими очима.

Які лінзи вибрати?

Як видно з описів, і гідрогелеві лінзи, і силікон-гідрогелеві лінзи можна охарактеризувати з позитивного та негативного боку. Важко відповісти, який вид оптичних виробів є кращим. Вони розраховані на різних користувачів та на певний режим експлуатації. Якщо ви збираєтеся у відрядження, якщо ви знаєте, що не зможете зняти лінзи ввечері, вибирайте силікон-гідрогелеві. Вони підходять для тривалого використання. Дисциплінованим користувачам, які не забувають надягати, знімати, змінювати лінзи для корекції зору, робити необхідні експлуатаційні паузи, підійдуть гідрогелеві вироби.

Гідрогелеві лінзи: марки

гідрогелеві лінзиРинок лінз gidrogel різноманітний. Популярні марки контактних лінз випускають лінійки продукції цього виду. Наведемо для прикладу кілька моделей зі списку ТОП, які отримали високі відгуки експертів та рядових споживачів:

  • Одноденні популярні лінзи Acuvue 1-Day Moist добре зволожують рогівку протягом усього дня. Для зручності використання забезпечені індикатором, який допомагає правильно розташувати виріб на рогівці. Мають захист від УФ-випромінювання.
  • Одноденні контакти Dailies Aqua Comfort Plus мають потрійну систему зволоження. Комфортні для використання.
  • Хороші контакти планової заміни Soflens 59 бренду Бауш енд Ломб чудово зволожують очі, стійкі до жирових відкладень. Підвищена щільність матеріалу забезпечує комфортне використання без пошкоджень виробу. Вимагають заміни щомісяця.
  • Щоквартальні контакти Adria Season підходять для використання протягом цілого сезону (з нічними перервами). Виробляються за інноваційною технологією, завдяки чому в них видно чітко за будь-якого світла з будь-якої відстані.
  • Виробів Optima FW Бауш енд Ломб вистачає на сезон. Вони відрізняються комфортом носіння, що забезпечено гладкою поверхнею та надтонкими краєчками.

Силікон-гідрогелеві лінзи: марки

Пропонуємо до вашої уваги вироби, які регулярно входять до рейтингів найпопулярніших силікон-гідрогелевих лінз:

  • Одноденні контакти Acuvue 1-Day TruEye характеризуються високими показниками проникнення кисню та вмісту вологи.
  • Лінзи довгострокового носіння, які можна міняти лише раз на тиждень – Acuvue Oasys. Модель виготовляється з покращеними оптичними характеристиками.
  • Контакти щомісячного носіння AIR Optix Aqua чудово зволожують око. Завдяки унікальній сферичній формі виріб гарантує ясний зір.
  • Контакти планової заміни AIR Optix plus HydraGlyde утримують вологу, гарантують чіткість зору, захищені від жирових відкладень на 30 днів.

Особливості вибору гідрогелевих та силікон-гідрогелевих лінз

гідрогель або силікон гідрогельЯку оптику все ж таки вибрати: гідрогелеві або силікон-гідрогелеві лінзи? Якщо ви хочете купити одноденні кольорові лінзи без корекційних властивостей, щоб змінити зовнішність, вибирайте гідрогелеві моделі. Вони універсальні, максимально комфортні у носінні. Також гідрогелеві вироби підійдуть у таких випадках:

  • Вас приваблює дуже легкий режим? Тоді вибирайте одноденний гідрогель. Щодня – нові контакти.
  • Ви працюєте за комп'ютером і часто відчуваєте втому очей? Добре зволожуючі гідрогелеві моделі – ваш варіант.
  • Вироби гідрогелеві підходять людям із чутливою рогівкою.
  • Їх обирають користувачі, які чергують лінзи з окулярами.
  • Такий варіант – вибір людей, які ведуть активний спосіб життя, щодня використовують декоративну косметику, коли лінзи зазнають впливу поту, косметики.

Оптику із силікон-гідрогеля вибирають за наявності наступних факторів:

  • Грунтовні люди, які не забувають доглядати за аксесуарами, оцінять довговічність цього виду оптики.
  • Проблеми із покупкою одноденних лінз призводять до вибору виробів тривалого носіння. Деякі моделі із силікон-гідрогеля можна носити 7 діб, не знімаючи.
  • Ви не впевнені, що зможете дотримуватись режиму носіння гідрогелевих лінз – регулярно витягувати, на ніч. Оптимальний варіант для відряджень, людей з ненормованим робочим днем.

Не забувайте щороку відвідувати офтальмолога, щоб визначати ступінь необхідної корекції зору. Що стосується покупки декоративних (кольорових) і контактних лінз, які коригують, то їх можна замовити, не виходячи з дому. Спеціалізований інтернет-магазин надає таку можливість. Менеджери здійснюють підбір виробів за рецептом та з урахуванням переваг споживача.

Важливо: Купуючи лінзи вперше, не намагайтеся заощадити. Ваша мета – вибрати оптику, яка оптимально підійде саме вам.

Часті запитання

Скільки годин без перерви можна носити контактні лінзи?

Режим користування, зокрема тривалість носіння оптичних виробів залежить від своїх характеристик. Перед покупкою та експлуатацією лінз обов'язково ознайомтеся з інструкцією.

Чи можна спати в контактних лінзах?

Для цього потрібно придбати лінзи безперервного носіння. Окремі моделі дозволяється носити їх до 30 діб без експлуатаційних пауз. Будь-які інші моделі, які не призначені для тривалого використання, обов'язково потрібно витягувати перед сном.

З якого віку дітям можна носити контактні лінзи?

Носіння контактних лінз саме собою не має вікових обмежень. Але особливість використання виробів передбачає певний догляд за ними. А ще потрібно правильно встановлювати та витягувати контакти, акуратно, щоб не пошкодити очей. Тому багато виробників встановлюють вікові рекомендації – від 12 років. Але остаточне рішення щодо допустимого віку приймають батьки спільно з офтальмологом.

Чи потрібний очам відпочинок від контактних лінз?

При правильному підборі лінз, а також дотриманні рекомендацій щодо використання додаткового відпочинку очам не потрібно. Тим більше, що сучасні вироби виготовляються з дихаючих матеріалів. Періодично треба відвідувати офтальмолога, щоб переконатися, що підібрані лінзи вам підходять, режим експлуатації не порушується.

СХОжІ МАТЕРІАЛИ

Пресбіопія — це вікові зміни зору, при яких стає гірше видно на близькій відстані. У статті поговоримо: чому вона настає, як лікувати та до чого тут мультифокальні лінзи. Що таке пресбіопія Пр...

Читати докладніше

Око — це орган, за допомогою якого сприймається більшість інформації. Спроби розібратися у його будові були ще у п'ятому столітті до нашої ери. Сьогодні про анатомію очей відомо все. Давайте...

Читати докладніше
Порівняння
Порівняння
Список бажань
Перелік бажань
050 985 86 54

Передзвоніть мені