baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner
baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner

Коли і як часто потрібно міняти контактні лінзи на нові

post

Контактні лінзи – чудова альтернатива класичних окулярів для корекції зору. Виробники пропонують оптику цього виду для людей з короткозорістю, далекозорістю та астигматизмом. Також на профільному ринку є кольорові лінзи для зміни зовнішності. Розрізняються лінзи за матеріалами виготовлення, періодом носіння. Силіконові та гідрогелеві вироби призначені для носіння протягом одного дня, 10-14 днів з короткочасними перервами, продукти пролонгованої дії, які носять раз на місяць або навіть раз на 3 місяці. Правила експлуатації та термін придатності лінз визначається виробником на підставі характеристик конкретної моделі, а також завдань, які вирішує контактна оптика. Головна рекомендація, яку отримують усі відвідувачі салонів "Дім Оптики" – це суворе дотримання зазначених термінів та обов'язкова заміна лінз, які були пошкоджені під час експлуатації.

При покупці нового оптичного виробу дуже важливо відзначити для себе, коли спливає допустимий термін експлуатації. Ну а на те, що настав час змінювати лінзи через втрату їх цілісності чи функцій, вкажуть власні відчуття. Експерти мережі спеціалізованих салонів "Дім Оптики" пропонують дізнатися про все докладніше.

Як часто змінюють лінзи

Почнемо з того, що заміна контактних лінз – це потреба. Такий захід допомагає запобігти розвитку різних інфекційних захворювань очей. Навіть якщо оптичні вироби виглядають непошкодженими, якщо вони не потемніли, не деформувалися і не доставляють дискомфорту при носінні, їх необхідно змінювати за рекомендованим графіком. В іншому стані погіршення стану органів зору не уникнути.

При цьому не важливо, носите ви одноденки або моделі тривалого використання. Правило загальне для всіх. Нові контактні лінзи вам знадобляться, коли закінчиться термін, допустимий виробником. Наприклад, одноденні вироби одягаються вранці. А ввечері утилізуються. Наступного ранку треба одягати нові лінзи. Якщо ви забули купити змінну оптику, відмовтеся від її використання зовсім. Це набагато безпечніше для очей, ніж використання лінз, ресурс яких вже вичерпаний.

Що буде, якщо не міняти лінзи

Те, що потрібно міняти лінзи, це не маркетинговий хід брендів, які хочуть заробити під час високих продаж. Під час розробки моделей у лабораторіях використовуються технології, які можуть гарантувати певний функціональний ресурс виробів. Однак, як тільки він спливає, оптика стає не просто марною, а й небезпечною. Через певний проміжок часу під впливом різних реакцій силіконові або гідрогелеві напівсфери зазнають певних змін. На поверхнях формується шар органічних відкладень, який робить лінзи жорсткішими. Наліт перешкоджає "дихання" ока, не даючи кисню проходити до нього в потрібному обсязі. А ще він стає сприятливим середовищем для патогенної мікрофлори. Непоодинокі випадки, коли через присутність подібного нальоту організм починає сприймати оптику, як чужорідний предмет. І тут розвивається запальна реакція. Звичайно, відразу виникає питання: "Чому недостатньо видалення цього нальоту спеціальним засобом?". Належним чином очистити поверхню не вдасться. Лінзи розраховані на кілька маніпуляцій з догляду. Якщо таких підходів більше, сам матеріал починає стоншуватися, його властивості можуть змінюватися.

Як зрозуміти, що лінзи потрібно міняти

Головне правило - дотримуватися рекомендацій виробника. Якщо на упаковці написано, що перед вами одноденний виріб, не потрібно випробовувати долю та одягати їх на другий день знову. Суворе дотримання правил експлуатації гарантує позитивний результат. І навпаки. Недотримання їх підвищує ризик ускладнень.

нові контактні лінзи

Ще однією причиною замінити контактні лінзи стає відчуття дискомфорту в очах при одягнутих лінзах. Якщо через півгодини після надягання виробів корекції зору ви відчуваєте сльозогінність, "пісок", якщо спостерігається почервоніння очей, навколишні предмети видно розпливчасто, зверніться до офтальмологів спеціалізованих салонів "Дім Оптики". Можливо, проблема зовсім не в лінзах. Однак виключити це може лише лікар. Фахівець визначить, у чому причина таких проявів, дасть компетентні рекомендації.

Попередній заміні підлягають продукти, термін яких ще не минув, проте вони не підходять через особисту непереносимість, лінзи, за якими не здійснювався належний догляд, пересохлі вироби. Купити новий товар доведеться, якщо лінза впала на підлогу - після цього вона не повинна використовуватись. Якщо під час надягання або вилучення з ока лінза порвалася, її також категорично не можна використовувати. Адже її гострі краї можуть зашкодити рогівці. Та й своїх функцій пошкоджений виріб не виконуватиме.

Як часто потрібно міняти розчин для лінз

Оптичні вироби цього виду вимагають щоденної обробки дезінфікуючим засобом. Правильно доглядати за лінзами важливо, щоб гарантувати чистоту контактної оптики та її безпеку. Дезінфекція в спеціальному розчині вбиває патогенну мікрофлору, видаляє білкові відкладення, мікроскопічне сміття, частинки косметики. Спеціальні рідини стерилізують напівсфери, насичують їх вологою, попереджаючи пересихання. Але щоб усі ці умови дотримувалися, міняти рідину для лінз у контейнері потрібно щоразу, коли ви витягуєте з неї виріб. Якщо лінзи зберігаються в розчині кілька днів, а для корекції зору ви використовуєте традиційні окуляри, через 2-3 дні потрібно перевіряти наявність розчину (він може випаруватись) і поміняти його. Важливо: не треба промивати лінзи водою або іншими непридатними для цього рідинами.

Як часто потрібно міняти контейнер для контактних лінз

При використанні лінз пролонгованої дії їх на нетривалий проміжок часу знімають із очей і відправляють у спеціальний контейнер із розчином. Щоразу дезінфікуюча рідина вбиває до 90% патогенної мікрофлори. Однак 10% бактерій, а також білковий наліт осідає на стінках резервуару. За наступної експлуатаційної паузи кількість шкідливих мікроорганізмів збільшиться ще на 10%. Поступово контейнер стає джерелом інфекції оптики. Тому офтальмологи рекомендують міняти контейнер для лінз не рідше одного разу на 4 тижні. Купити новий резервуар для зберігання контактної оптики та спеціальну рідину можна у салоні "Дім Оптики" у вашому місті або замовити на офіційному сайті компанії.

Часті питання

Що таке лінзи планової заміни?

Виробники випускають не лише традиційні лінзи, а й вироби планової заміни. Традиційні лінзи, розраховані на 3-6 місяців використання, потребують регулярного спеціального догляду. Моделі планової заміни купуються одразу у кількох примірниках. Після закінчення зазначеного терміну вони замінюються новою парою. Прикладом таких виробів є одноденні лінзи.

Що за відкладення з'являються на поверхні лінз? Чим вони небезпечні?

Мікроорганізми, що розвиваються у слізній плівці, бактерії, які потрапляють до органу зору ззовні, частки косметики – це компоненти відкладень, які утворюються на поверхні лінзи. Якщо носити оптику з таким нальотом, можуть розвинутись запальні та інфекційні захворювання. Сама лінза пропускає менше кисню та світлового потоку. В результаті очі пересихають, не одержують кисень. А сприйняття навколишнього світу стає розпливчастим.

Лікар сказав, що лінзи планової заміни підходять мені краще, оскільки я не дотримуюся правил догляду. Що мається на увазі?

Лінзи тривалого носіння потребують ретельного догляду. Якщо ви не готові забезпечити його, вибирайте планову заміну. Вони використовуються короткий проміжок часу та після його закінчення замінюються новими виробами. Завдяки цьому на їхній поверхні менше відкладень. Це зменшує ризик розвитку захворювань очей.

Які лінзи планової заміни краще вибрати?

Пропонуємо вам звернутися з цим питанням до офтальмолога в салон "Дім Оптики" у вашому місті або до наших телефонних консультантів. Фахівець розкаже, які види лінз сьогодні доступні покупцям, чим вони відрізняються. Разом ви підберете той варіант виробів, який підійде з урахуванням способу життя, побутових навичок та зручності використання.

СХОжІ МАТЕРІАЛИ

Пресбіопія — це вікові зміни зору, при яких стає гірше видно на близькій відстані. У статті поговоримо: чому вона настає, як лікувати та до чого тут мультифокальні лінзи. Що таке пресбіопія Пр...

Читати докладніше

Око — це орган, за допомогою якого сприймається більшість інформації. Спроби розібратися у його будові були ще у п'ятому столітті до нашої ери. Сьогодні про анатомію очей відомо все. Давайте...

Читати докладніше
Порівняння
Порівняння
Список бажань
Перелік бажань
050 985 86 54

Передзвоніть мені