baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner
baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner

Як зрозуміти що лінза одягнена навиворіт

post

Для деяких людей, хто вирішив носити лінзи для корекції зору , їх використання стає складним завданням. Людині, яка використовувала окуляри, складно в перший раз надіти лінзу і зробити все правильно. Щоб процес надягання та отримання оптичного виробу став легким і звичним, повинні бути придбані навички. На це потрібен час. А поки цей досвід набувається, всім, хто щоденно використовує оптику цього виду, важливо навчитися визначати робочу сторону виробу. Вивернута лінза, одягнена на око, завдає дискомфорту, не виконує своїх функцій. У деяких випадках вона може викликати мікротравму рогівки, що вимагатиме тривалого лікування. Щоб виключити такі негативні наслідки, одягати виріб потрібно без поспіху, уважно розглянувши його. Обов'язково переконайтеся, що прозора напівсфера корекції зору перебуває у потрібному положенні.

Як дізнатися, вивернута лінза чи ні

Якщо ви не приділили увагу визначенню "правильного" положення контактної лінзи, то існує ризик, що на око ви одягли оптику не тією стороною. Про те, що лінза вивернута навиворіт, ви дізнаєтеся за своїми відчуттями. Не відразу, але досить скоро з'явиться дискомфорт, "пісок" в очах, сльозогінність. Крім того, корекція зору не відбудеться, тобто бачити навколишній світ ви будете все одно розпливчасто.

Звичайно, причина таких проявів може бути не лише у неправильному положенні оптики, але і:

  • в її неправильному підборі, коли виріб просто вам не підходить;
  • не щільної фіксації;
  • у підвищеній чутливості очей;
  • через завершення робочого ресурсу виробу.

Але й те, що лінза одягнена неправильно, не варто виключати.

Що буде, якщо одягнути лінзу навиворіт

Контактні лінзи використовують мільйони людей з вадами зору. І найчастіше вони не мають жодного дискомфорту. Це за умови правильного підбору виробів, а також належного догляду за оптикою. У той же час, якщо одягнути лінзу не тією стороною, зображення стає нечітким, а носіння дискомфортним. Якщо лінза знаходиться на оці в неправильному положенні кілька хвилин, проблем зі здоров'ям очей не повинно виникнути. Однак при тривалому неправильному положенні органам зору може бути завдано шкоди. Тому при будь-яких дивних чи болючих відчуттях потрібно витягнути оптичний виріб.

Що робити, якщо лінза одягнена неправильно?

Отже, за дискомфортними відчуттями ви запідозрили, що одягнули лінзу навиворіт. Потрібно якомога швидше від неї звільнитися. Перед цим добре вимийте руки. Якщо такої можливості немає, обробіть руки дезінфікуючим розчином – санітайзер завжди рекомендується носити у сумочці, рюкзаку чи барсетці. Після дезінфекції рук зніміть виріб з ока торканням подушечки пальця. Не забудьте відправити оптику до контейнера для зберігання, щоб захистити її від пересихання. Якщо ви маєте намір перевіряти положення виробу і надіти його знову, обов'язково обробіть його ще раз у спеціальному розчині. Не можна повторно використовувати контактні лінзи без попередньої дезінфекції, тому що можна занести в око патогенну мікрофлору.

Як визначити правильну сторону лінзи

З часом ви зможете візуально визначати, де правильна сторона лінзи. Ну а поки ви освоєте процес використання виробу, перед кожним надяганням потрібно уважно оглядати його. На вигляд перевернута лінза має форму тарілки з краями. Правильно розташована лінза виглядає як напівсфера з ідеальними краями без будь-яких загинів та "краєчок".

правильна сторона лінзи

Якщо візуально визначити, вивернута контактна лінза навиворіт чи ні, не вийшло, подивіться на маркування. Усі сертифіковані бренди на своїй продукції прописують спеціальні маркування, що отримали назву "індикатори інверсії". Якщо напис читається, то лінза у правильному положенні. Не забудьте перед використанням її продезінфікувати у спеціальному розчині.

Якщо текст нанесений у дзеркальному положенні, лінза вивернута навиворіт. Затемнені та кольорові лінзи мають інший колір зовнішньої та внутрішньої сторони. Якщо краї відрізняються за кольором від основного відтінку виробу, тобто на предметі оптичної корекції є обідок, він вивернутий навиворіт.

Якщо візуальний огляд не дав однозначної відповіді, у правильному положенні знаходиться лінза чи ні, якщо залишилися сумніви, проведіть кілька простих тестів:

  • Перевірка легким стисненням. Помістіть виріб на подушечку вказівного пальця та обережно притисніть його великим пальцем. Робіть це максимально обережно, щоби не порвати лінзу. Не потрібно докладати надмірного зусилля. Якщо ви все робите правильно, і якщо половинки м'якої напівсфери легко торкаються один одного краями, виріб знаходиться у потрібному положенні. Якщо лінза вивертається, краї не зійшлися в одній точці, силіконовий виріб перебуває у неправильному положенні.
  • Якщо після візуального огляду та перевірки стисненням з'ясувати правильність положення лінзи не вдалося, буде потрібно перевірити вдягання. Якщо лінза одягнена неправильною стороною, ви будете відчувати дискомфорт та свербіж. Не забувайте дотримуватися гігієнічних правил використання оптичних виробів даного типу, щоб не занести в око інфекцію та не сплутати дискомфорт через брудну лінзу з незручністю, спричиненою її неправильним використанням.

Важливо: якщо у вас залишилися питання, якщо ви не впевнені в тому, що виконуєте тести перевірки правильно, а також сумніваєтеся в вірній інтерпретації результатів, обов'язково зверніться до найближчого салону "Дім Оптики" у вашому місті або зв'яжіться з нашими консультантами онлайн. Фахівці нададуть безкоштовно інструкцію з використання контактних лінз, догляду за оптичними виробами, дадуть відповіді на всі питання, які у вас виникли в ході експлуатації виробів для корекції зору цього виду.

Як не пошкодити лінзу під час перевірки

І ще, і ще раз нагадуємо, перш ніж здійснювати будь-які маніпуляції з оптичними виробами, наприклад, витягати їх з контейнера, надягати лінзи на очі, виймати їх, необхідно мити руки з милом. Зберігати виріб потрібно в контейнері із спеціальним розчином. Коли ви витягли його для перевірки, дотримуйтесь деяких правил, щоб не пошкодити його:

  • Не можна перевертати силіконову лінзу нігтями або будь-яким інструментом, який може пошкодити м'який та досить крихкий елемент.
  • Якщо лінза впала на стіл або підлогу, її заборонено використовувати без додаткової дезінфекції.
  • Не витирайте оптику після вилучення з розчину.
  • Якщо під час перевірки лінза довгий час перебуває у сухому середовищі, існує ризик її пересихання. Щоб не допустити цього, щохвилини тестування її треба обробляти краплею спеціального розчину.
  • Перевірте не тільки правильність положення прозорої напівсфери, але й відсутність на її поверхні порошин, подряпин. Перед тим, як надіти лінзу, потрібно виключити пошкоджені краї виробу, оскільки виріб не можна використовувати.

Дотримання рекомендацій щодо підбору, зберіганню та використанню контактних лінз дозволить уникнути захворювань очей, спричинених патогенною мікрофлорою та мікроскопічними травмами.

Часті питання

Як повернути лінзі правильну форму?

Щоб повернути лінзі потрібне положення, акуратно потрібно зігнути її у зворотний бік. Переконайтеся, що контактна оптика опинилася у потрібному положенні. Далі виріб потрібно продезінфікувати. Оптика готова до використання.

Лінза одягнена правильно, але дискомфорт залишився. В чому причина?

Крім неправильного розташування лінзи, такі відчуття можуть бути викликані недотриманням правил гігієни, закінченням терміну використання, порушенням рекомендацій виробника за тривалістю носіння. Зверніться до консультантів "Дома Оптики", щоб ще раз перевірити знання з експлуатації оптичної продукції цього виду.

Не можу витягнути лінзу з ока для перевірки. Що робити?

Якщо лінза "присохла", виникли складнощі з її вилученням, треба закапати в око слізну рідину. Після достатнього зволоження виробу, яке ви визначите за рухомістю напівсфери, можна буде зняти її.

Чому лінза вивернулась навиворіт?

При недотриманні рекомендацій щодо вилучення лінз з очей виріб може вигнутися. Також це відбувається, якщо при поміщенні його в контейнер було докладено надмірних зусиль. Пам'ятайте, силіконова м'яка контактна лінза потребує особливо акуратного поводження.

СХОжІ МАТЕРІАЛИ

Розпливчастий зір завдає дискомфорту і не дає повноцінно насолоджуватися життям. Проблема із зором може стати причиною інших неприємних відчуттів: головного болю, втоми та нечіткості очей, безсоння та...

Читати докладніше

Чіткий зір — незамінна складова повноцінного життя. Без нього проблематично орієнтуватися у просторі, керувати автомобілем, отримувати нову інформацію та насолоджуватися красою навколо. Втрата г...

Читати докладніше
Порівняння
Порівняння
Список бажань
Перелік бажань
050 985 86 54

Передзвоніть мені