Біфокальні окуляри
27Жовтня
Біфокальні окуляри — це окуляри, лінзи в яких розділені на дві частини. У верхній частині зона для далечіні, в нижній — для близькості.
Щоб зрозуміти, що значить біфокальні окуляри, можна подивитися на назву, яка складається з «бі» - в перекладі «два» і фокал - фокус, тобто скло з двома фокусами.
У більшості випадків біфокальні окуляри рекомендують людям після 40-50 років. У цьому віці користуватися окулярами з однією діоптрією — проблематично, оскільки зоровий апарат слабшає. Для кожної відстані необхідна своя діоптрія, оскільки м'язи та кришталик очей менш еластичні та не можуть легко фокусуватися на різних відстанях, особливо поблизу.
Тим, хто в молодому віці носив окуляри для далі, стають потрібні ще й для читання. Щоб не носити з собою кілька пар і не міняти одні на інші, створили біфокали або їхню сучасну заміну — прогресиви.
Що має бути зазначено в рецепті на окуляри біфокали
Біфокальні лінзи — це два значення рефракцій: для далечіні та близькості. Першим пишеться рецепт для правого ока (OD), далі — для лівого (OS).
Повністю вказуються параметри для далечіні: Sph — за далекозорості або короткозорості або Sph/Cyl/ax — якщо є астигматизм. Поруч, як правило, не пишуть повністю рецепт для читання, а тільки плюсову добавку для близької відстані — add.
Наприклад, якщо для далечіні +1,00, а для читання +3,00, то рецепт матиме такий вигляд: Sph +1,00 add 2,00. Також нижче має бути записана відстань між зіницями — Dpp.
Який вигляд мають біфокальні окуляри
Біфокальна лінза для окулярів має різні конструкції. Це може бути поділ на дві половини або окремий сегмент, так зване «віконце». Нижня частина трохи зміщена або повернута до носа. Зміщення роблять через те, що під час зору зблизька зорові осі очей сходяться.
Зовні біфокали відрізняються від звичайних окулярів. Поділ на зони помітний для оточення і не завжди має естетичний вигляд. Але це не головний їхній недолік.
Біфокали: переваги та недоліки
Біфокали мають одну головну перевагу — замінюють дві пари окулярів. Але ця перевага для багатьох не актуальна. Сучасні люди багато часу проводять за комп'ютерами та смартфонами та для цього потрібні треті окуляри — для середньої відстані.
З чого випливають такі недоліки:
- Відсутність зони для середніх відстаней
Біфокали дають змогу мати досить широке поле зору для далі, достатнє для читання, але бачити чітко на 1-2 метри — не виходить. Через це ускладнюється спілкування зі співрозмовником, робота за комп'ютером або в офісному приміщенні.
- Стрибок зображення
Через різкий перехід даль-близь з'являється так званий стрибок зображення. Це спричиняє дискомфорт і навіть змушує багатьох відмовитися від такого способу корекції.
- Маркер віку
Помітний поділ і зовнішній вигляд окулярів одразу говорить про вік людини. Багатьом жінкам, та й чоловікам, не завжди хочеться підкреслювати це, тому для них біфокали неприйнятні.
Альтернатива біфокалів
Як називаються окуляри з однією лінзою в сучасній оптиці? — Прогресивні. У прогресивних лінзах повністю відсутні недоліки біфокальних.
Візуально вони звичайні, звичні нам. У них немає поділу на зони. Але є можливість дивитися на комп'ютер або спілкуватися зі співрозмовником. Прогресиви замінюють уже три пари окулярів. Вони «не видають» роки власника і при цьому імітують роботу очей у молодшому віці.
Прогресивні окуляри
Зовні мультифокальні окуляри (так ще називають прогресивні) не відрізняються від звичайних для корекції короткозорості або далекозорості. Їхня різниця в способі виготовлення, тобто в дизайні.
Дизайн мультифокальних лінз нагадує пісочний годинник. Верхня частина (для далі) найширша. Далі йде звуження, його ще називають коридором прогресії. Тут розташована зона для середніх відстаней, найчастіше від 1 до 4-х метрів. Далі знову розширення і зона для близькості. Бічні частини лінзи не дають чіткого зору, але чим якісніша лінза, тим ці частини менші.
Рух очей по такій лінзі відбувається природно і плавно. Зір довше залишається стабільним.
Офісні окуляри
Такий варіант також підійде людям після 40 років, але вже тим, кому не потрібно ходити в окулярах постійно. Їм не потрібна зона для далі. В офісах іде плавний перехід діоптрій від середніх до близьких відстаней.
В офісах максимально чітко можна дивитися до чотирьох метрів. Але на відміну від прогресивів, їхня середня зона (для комп'ютера) значно ширша.
Які вибрати прогресивні лінзи
Практично всі великі виробники оптики займаються виготовленням прогресивів. Але у кожного своя технологія. Оптимальною і найбільш популярною вважається технологія Free Form.
Free Form — це індивідуальне виготовлення. Лінзи для кожного клієнта виготовляються персонально. Для цього на завод надсилають необхідні дані: рецепт, вид діяльності людини, параметри оправи. Тут можна вказати пріоритетний вид діяльності, наприклад, водіння автомобіля. У такої людини більша потреба в чіткому баченні бічних зон, ніж у працівника офісу. Усе це враховується під час виготовлення.
З прогресивів також можна зробити сонцезахисні окуляри. Для цього на них наноситься фотохромне покриття. Воно темніє при сонячному світлі (ультрафіолеті), а в приміщенні або в темний час доби — світлішає.
Існують покриття, що полегшують догляд або із захистом від синього світла гаджетів. Усе це в комплексі можна нанести на лінзи та вони замінять п'ять і навіть більше пар окулярів.
Вибрати можна не тільки покриття або дизайн, а й матеріал. Внаслідок матеріалу збільшується міцність, але зменшується товщина. Для цього потрібно звернути увагу на показник заломлення. Він починається від 1,5 — стандартний, далі 1,6/1,67/1,74 — витончений і щільний.
Де замовити біфокальні або прогресивні окуляри
Мережа «Дім оптики» займається підбором прогресивів уже понад 15 років. За цей час наші фахівці вивчили всі особливості цього виду корекції. Для їхнього правильного замовлення і встановлення в оправу в салонах знаходяться спеціальні комп'ютерні прилади. На них фотографують людину в оправі та знімають усі необхідні показники.
Офтальмологи постійно відвідують тренінги та переймають досвід європейських колег. Ми навчаємо співробітників у таких світових гігантів оптики, як ZEISS, Essilor та інші. Лікарі знають всі секрети правильного підбору з успішною і легкою адаптацією.
У мультифокальній корекції важливо правильно встановити лінзу. Для цього наші майстри проходять навчання і багато практикуються. На правильність виготовлення надається гарантія.
Салони «Дім оптики» розташовані в Києві, Дніпрі, Харкові та Черкасах. У кожному магазині працюють справжні професіонали. Вони дадуть відповідь на будь-які запитання з цієї теми. Або звертайтеся до менеджера сайту онлайн.
На нашому сайт представлений широкий вибір контактних і нічних лінз, оправи, сонцезахисні окуляри. Вибирайте і замовляйте вподобану модель. Діє доставка по Україні.
Чекаємо на вас!
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром
Передзвоніть мені
Швидкий запис
Онлайн запис
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром