baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner
baner

Безкоштовна доставка
при оплаті онлайн

baner

Що таке торичні лінзи

post

Як і інші сегменти медичної науки, офтальмологія та оптика успішно розвиваються. Використання інноваційних матеріалів та технологій дозволяє створювати нові інструменти для корекції зору. І багато термінів виявляються незрозумілими для споживачів. Розберемося в одному з них. Торичні лінзи – це мультифокальні оптичні вироби, які призначені для корекції астигматизму. Завдяки використанню цих моделей "контактів" вдається досягти суттєвого поліпшення зору і навіть уникнути хірургічного втручання.

Покази для торичних лінз

Їх ще називають астигматичними лінзами за функціоналом. Торичні лінзи для очей відрізняються формою. Якщо у традиційних "контактів" вона сферична, то мультифокальний вид продукції – циліндричний. Тому в технічних характеристиках і параметрах астигматичних виробів є не тільки радіус кривизни і оптична сила, але і вісь, і циліндр. При правильному доборі оптичної продукції пацієнти з різними ступенями астигматизму можуть розраховувати на ефективну корекцію зору.

Зупинимося в кількох словах на тому, про який дефект зору йдеться, щоб було зрозуміліше, як працюють контактні лінзи для лікування астигматизму.

Що таке астигматизм?

Астигматизм – це дефект зору, який проявляється у некоректному фокусуванні зображення предметів на сітківці. Патологія викликана анатомічно нестандартною формою рогівки та кришталика. Пацієнти, які страждають на астигматизм, бачать предмети і людей, що оточують їх, нечітко або розмито на будь-якій віддаленості. У цьому вся відмінність астигматизму від далекозорості і короткозорості, у яких нечіткий зір проявляється лише на певній відстані.

Анатомічно правильна будова людського ока передбачає сферичну поверхню рогівки та кришталика. При проходженні потоків світла через них і в результаті заломлення з однаковою силою по всій поверхні, фокус променя відбувається на сітківці. Якщо рогівка та/або кришталик має неправильну форму, світлові потоки заломлюються з різною інтенсивністю. Через це промені утворюють кілька фокусів, а людина бачить не контрастне, чітке зображення, а розмиту пляму.

астигматизм

Офтальмологія виділяє кілька ступенів астигматизму:

  • дефект слабкого ступеня (до трьох діоптрій) коригується окулярами або інтраокулярними лінзами (ІОЛ);
  • дефект середнього ступеня (від трьох до шести діоптрій) коригується носінням спеціальних контактних лінз;
  • дефект високого ступеня (понад шість діоптрій) може бути скоригований жорсткими торичними лінзами або хірургічним втручанням.

Важливо: астигматизм будь-якого ступеня добре піддається лікуванню за допомогою лазерних технологій. Однак, якщо пацієнт не готовий до операції, йому для підвищення якості життя та особистої безпеки рекомендується носити астигматичні лінзи.

Типи торичних контактних лінз

Багатьох пацієнтів офтальмологічних кабінетів та клінік цікавить: "А які вони, найкращі торичні лінзи?". Варто наголосити, що вся продукція, що пропонується в спеціалізованих салонах оптики, це сертифікований товар високої якості. Проте різниця між моделями коригувальних "контактів" справді є. Наприклад, виробники випускають силікон-гідрогелеві та гідрогелеві моделі. Ще відрізняються вироби частотою заміни. Вони бувають одноденними, двотижневими та щомісячними. Трохи розповімо про різні види торичних лінз.

  • Силікон-гідрогелеві оптичні вироби щільні, зі зменшеним вмістом води. Завдяки щільній структурі вони легко надягаються і легко витягуються. Через невисокий вміст вологи вони тривалий час зберігають склад (не відбувається випаровування вологи), тому людина не відчуває сухість та неприємні відчуття в очах. Серед найпоширеніших варіантів виробу варто відзначити силікон-гідрогелеві лінзи, які дозволяється безперервно носити до трьох місяців з експлуатаційною паузою на ніч, наприклад, Acuvue Oasys with Hydraclear Plus.
  • Гідрогелеві торичні лінзи м'які та ніжні за своєю структурою. У їхньому складі 50 відсотків води. Їх рекомендують пацієнтам із чутливими очима, оскільки при носінні ці вироби не відчуваються. Мінусом такої конфігурації, на жаль, якраз і є їхній склад. Волога досить швидко випаровується, тому надвечір в очах виникає відчуття сухості. Щоб позбутися цього, людині необхідно використовувати краплі, що зволожують. Але навіть додаткові засоби не можуть забезпечити цьому виду торичних лінз довговічність. Вони не розраховані на експлуатацію понад 14 годин на день.

Тепер про безперервний період носіння.

  • Одноденні торичні лінзи, як відомо з назви, одягаються вранці, а ввечері утилізуються. Їхньою перевагою є відсутність необхідності забезпечити відповідні умови зберігання. Наступного дня користувач витягає з упаковки нову пару оптичних виробів. І так кожного дня. Приклад виробів – лінзи Biofinity Toric.
  • 2-тижневі моделі підходять для використання протягом 14 днів. Вони потребують певних умов зберігання. Увечері їх знімають та відправляють у контейнер із спеціальним розчином.
  • Торичні лінзи тривалого носіння є максимально вигідними з точки зору фінансів. Однак при недотриманні рекомендованих правил зберігання та догляду вони можуть вийти "з ладу" набагато раніше заявленого виробником терміну експлуатації.

Ще раз важливо відзначити, що м'які торичні контактні лінзи з гідрогелевою основою не випускаються тривалого використання. Адже виробникам не вдається запобігти випару з виробів вологи, яка складає половину складу.

Цікавий факт: у боротьбі за споживача виробники намагаються розширити асортимент продукції. Сьогодні можна купити кольорові торичні лінзи, які не лише коригують зір, а й дозволяють змінити відтінок очей.

Торичні лінзи: підбір

Якщо ви плануєте самостійно підібрати коригувальні "контакти", рекомендуємо вам відмовитися від цієї витівки. У кожному конкретному випадку пацієнту потрібен різний рівень корекції. І тільки офтальмолог може після аналізу результатів обстеження дати висновок, чи є у вас ця патологія, які торичні контактні лінзи при астигматизмі вам підходять. Також лікар уточнить, який варіант контактів для вас найбільш прийнятний – жорсткі чи м'які моделі.

торичні лінзи

Звернення до лікаря для підбору лінз є важливим не тільки з точки зору визначення параметрів зору. Досвідчений офтальмолог, добре знайомий із новинками оптичного сегменту ринку, порадить "контакти" з урахуванням фізіологічних особливостей та способу життя. При виборі лінз з'ясовуються такі вопросы:

  • Які вибрати лінзи – м'які чи жорсткі?
  • Готові ви доглядати вироби або ваш вибір - вироби безперервного носіння?
  • При виборі виробів щоденної заміни місцевий ринок може забезпечити вас продукцією для постійної корекції дефекту зору?

Обов'язково поцікавтеся у спеціалізованому салоні про наявність потрібного товару у достатньому обсязі. Також можна звернутися до профільного інтернет магазину в Києві з проханням про регулярне постачання торичних лінз.

Важливо: Після покупки пари оптичних виробів обов'язково знову відвідайте офтальмолога, який ще раз розповість про правила їх експлуатації та зберігання.

Як правильно одягати торичні лінзи?

Відмінність астигматичних лінз від традиційних сферичних аналогів полягає не тільки у принципі дії й у формі, а й у особливостях фіксації. Виробники пропонують лінзи з декількома механізмами фіксації:

  • Вироби із призматичним баластом відрізняються в потовщенні нижньої частини. Під силою тяжіння після встановлення елемент займає правильне положення.
  • Моделі з перибаластом відрізняються наявністю двох зон ущільнення – зверху та знизу. Після встановлення ці ділянки опиняються під повіками, за рахунок чого утримують лінзу на рогівці у правильному положенні.
  • Лінзи з відсіканням мають зріз у нижній частині. Завдяки цьому забезпечується фіксація виробу до нижнього віку.

Деякі бренди для підвищення експлуатаційних характеристик використовують два варіанти фіксації.

Часто задавані питання

Чи можна замовити персональні торичні лінзи?

Деякі пацієнти не купують готові астигматичні лінзи, а замовляють їх виготовлення під індивідуальні параметри. Це недешева послуга, проте такі оптичні вироби повністю відповідають потребам конкретної людини – щільно прилягають до рогівки, виправляють дефект зору. Оформити виготовлення лінз можна у великому спеціалізованому салоні оптики.

Як правильно одягнути лінзи після їхнього придбання?

Перед першим використанням торичних лінз зверніться до офтальмолога. Він надасть рекомендації щодо правильного використання оптичних виробів. Якщо закріпити їх неправильно, досягти ефекту буде складно, адже циліндричний компонент не зможе забезпечити правильного спотворення потоків світла.

Які лінзи краще – м'які чи жорсткі?

М'які моделі популярніші у пацієнтів, тому що при їх носінні знижується ризик виникнення дискомфорту в очах. Однак жорсткі моделі торичних лінз дають більший ефект, що коректує, забезпечують більшу чіткість зору.

Астигматизм – це вроджений дефект?

Фахівці розрізняють як вроджений, так і набутий астигматизм. Більше про патологію можна дізнатись у офтальмолога на прийомі.

СХОжІ МАТЕРІАЛИ

Акомодація — це здатність очей бачити однаково чітко різновіддалені предмети. Тренування акомодації потрібне, щоб поліпшити стан внутрішніх очних м'язів і зв'язкового апарату кришталика,...

Читати докладніше

Далекозорість або гіперметропія — це порушення зору, які потребують обов'язкової корекції. Це можуть бути, наприклад, окуляри або м'які контактні лінзи. За слабкого ступеня людина може н...

Читати докладніше
Порівняння
Порівняння
Список бажань
Перелік бажань
050 985 86 54

Передзвоніть мені