І знову про прогресивні лінзи
30Липня
У наших пацієнтів є різні зорові запити. Так, на відстані 40-50 сантиметрів ми працюємо з документами; на відстані 80 см-1 м від очей розташовується монітор комп'ютера. Часто доводиться спілкуватися зі співрозмовником за столом — це 1-1,20 м. Крім того, потрібно ще й добре розглянути людину, що входить в кабінет... В однофокальних окулярах, які в народі називаються «окуляри для читання», задовольнити всі ці зорові запити неможливо. У них добре видно тільки на близьку відстань — 35-50 сантиметрів. А ось монітор і тим більше співрозмовник вже не потрапляють в зону оптичної дії. І починаються «варіації на тему»: лікар підбирає компромісний варіант — тут поганенько, там поганенько, але, загалом якось пристосувалися.
— Люди ці окуляри то одягають, то знімають, то опускають на кінчик носа... в результаті виламуються завушники, тому що одна рука, як правило, зайнята. Крім того, дивлячись в окулярах для роботи на дальню відстань, ми робимо два великих кроки вперед для посилення діоптрій. В результаті наші очі звикають дивитися через цю лінзу вдалину, а для «близької» роботи вона стає слабкою — потрібні наступні окуляри. Ось і ходить людина кожні півроку в оптику, або терпить і мучиться…
Біфокальні лінзи забезпечують бажану гостроту зору в зонах для близької і дальньої відстані, але залишають без належної корекції проміжну зону. Але вони не вирішують проблеми. Коли була винайдена ця лінза, люди не потребували чіткості зображення на середній відстані, так що для роботи з комп'ютером вони не годяться. Крім того, до цих окулярів дуже важко звикати — біфокальні лінзи мають чітку лінію розділу, що призводить до неминучого стрибка зображення при переводі погляду, і людина відчуває запаморочення. І тільки прогресивні лінзи, які на сьогоднішній день є найсучаснішим і оптимальним засобом для виправлення далекозорості, гарантують людині, яка страждає пресбіопією, найбільший комфорт.
Практично кожна людина, що перейшла 40-річний рубіж свого життя, починає відчувати труднощі із зором на близькій відстані. Причина — у віковій зміні зору, яку фахівці називають пресбіопією. Але так не хочеться надягати окуляри! І не треба, кажуть фахівці, і радять інший спосіб боротьби з далекозорістю. Оптимальне рішення — прогресивні лінзи, які допомагають людям з пресбіопією чітко бачити на будь-якій відстані. Для таких лінз характерно плавна зміна рефракції зверху вниз по діаметру лінзи. Тому окуляри з прогресивними лінзами ще називаються мультифокальні або поліфокальні. Не потрібно постійно носити з собою кілька різних окулярів і постійно міняти одні на інші при зміні виду діяльності. У прогресивних окулярах для кожної відстані є свій «шматочок» — діоптрія розтягнута так, що ви дивитеся через верхню зону вдалину, через середню — на комп'ютер і співрозмовника, а через нижню працюєте з документами... крім того, на них можна нанести сонцезахисні, тоновані і спеціальні контрастні покриття для роботи за комп'ютером і водіння автомобіля. А фотохромні прогресивні лінзи захистять очі від сонця. У прогресивних окулярах відбувається імітація нормального зору, плавні переходи від однієї зони до іншої допомагають зняти зайве навантаження з очей. У цьому випадку людина знаходить такий же фізіологічний зір, тільки більш комфортний. З прогресивними лінзами працює далеко не кожна оптика, оскільки навіть при виборі оправи необхідні спеціальні знання і особлива точність.
Для виготовлення таких окулярів потрібні дуже точні параметри. Важливий кут нахилу і кут вигину оправи по відношенню до обличчя, а також відстань від задньої поверхні окулярної лінзи до передньої поверхні рогівки. Для заміряння цих параметрів існує прилад «Релакс віжен термінал». Він фотографує людину в даній конкретній оправі і відразу ж видає всі параметри: наприклад, якщо є неправильний нахил — посадку потрібно відрегулювати. Крім того, завдяки цьому приладу, можна подивитися, як людина в цих окулярах виглядає, що актуально для людей з вадами зору... така буквально ювелірна точність в підборі лінз і оправи завжди дає відмінні результати. Для тих, хто спробував носити окуляри з прогресивними лінзами, вони стають незамінними. У них людина відчуваєте себе комфортно і впевнено під час переговорів, за кермом автомобіля, перед монітором комп'ютера, або просто в м'якому кріслі власної квартири, переглядаючи вечірню пресу і поглядаючи на екран телевізора. Крім того, прогресивні окуляри дуже актуальні для водіїв, тому що в них добре видно як дорогу, так і приладову панель. В іншому випадку водій бачить або одне, або інше, при цьому, автомобілісти вибирають, природно, далеку зону видимості, тобто дорогу, а приладова панель з поля зору просто йде…
Прогресивні лінзи коштують недешево — мінімум від 100 євро за штуку. І часто люди в шоці від такої ціни. Але, якщо врахувати, що прогресивні лінзи поєднують в собі можливості, як мінімум, трьох пар окулярів, то ціна виходить вже не настільки фантастична. Крім того, людина економить як мінімум, ще на одній оправі, а при дуже великій рефракції — і на двох. Та й прослужить оправа значно довше, тому як немає необхідності постійно смикати її туди-сюди.
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром
Передзвоніть мені
Швидкий запис
Онлайн запис
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром