Як вибрати відповідні окуляри або контактні лінзи
21Квітня

Обрати окуляри або контактні лінзи — завдання, яке вимагає ретельного підходу. Визначаючись, що краще носити лінзи або окуляри, необхідно враховувати не тільки значення в рецепті або пораду фахівця, а й професію, хобі, вподобання і комфорт у кожному із засобів корекції.
Що вибрати окуляри чи лінзи?
Важливо враховувати кілька ключових чинників:
Медичні показання. Консультація з офтальмологом дасть зрозуміти чи підійде один з варіантів. Є порушення зору, за яких корекція окулярами буде неповною. Бувають захворювання очей, за яких не рекомендують носити лінзи.
Робота і захоплення. Усім, хто займається спортом або веде активний спосіб життя, лінзи можуть бути зручнішими: не обмежуватимуть периферійний зір або не спадатимуть під час різких рухів. Для офісної роботи або читання — окуляри будуть практичнішими.
Комфорт та естетика. Окуляри можуть стати стильним аксесуаром, а лінзи дають можливість зберегти природний зовнішній вигляд.
Витрати. Окуляри вимагають менше вкладень у довгостроковій перспективі, вони можуть служити кілька років. У той час як лінзи вимагають регулярної заміни та купівлі супутніх товарів для догляду та очищення.
Лінзи для зору: плюси та мінуси
Розглянемо докладніше, які переваги мають контактні лінзи:
Переваги:
- Природність. Контактні засоби не змінюють обличчя і його пропорції, що дає змогу зберегти природний вигляд.
- Широке поле зору. Лінзи забезпечують широке поле зору без рамок, характерних для окулярів. Також при високих рефракціях зображення буде без викривлень по периферії.
- Свобода рухів. Лінзи ідеально поєднуються з активним способом життя: спортом, танцями та фітнесом.
- Можливість складної корекції зору. При порушеннях, коли присутня велика різниця між очима, лінзи можуть бути єдиним варіантом.
- Відсутність впливу зовнішнього середовища. Лінзи не пітніють, не стають вологими під дощем і не заважають при носінні шоломів або масок.
Недоліки:
- Обов'язковий регулярний догляд. Лінзи вимагають ретельного щоденного очищення, дезінфекції та правильного зберігання.
- Обмеження часу носіння деяких лінз. Гідрогелеві матеріали не можна носити довше 8-10 годин поспіль. Інакше це призведе до пересихання і подразнення очей.
- Ризик інфекцій і запалень. У разі недотримання правил гігієни можливий розвиток інфекційних захворювань, таких як кератит або кон'юнктивіт.
- Вартість. Регулярна купівля лінз, розчинів і аксесуарів може влаштовувати не кожного.
Чим лінзи кращі за окуляри?
Контактні лінзи мають низку переваг, які роблять їх кращим способом виправити зір:
- Естетика. Лінзи не показують, що є порушення зору. Дозволяють зберегти природний зовнішній вигляд.
- Зручність за будь-якої погоди. Лінзи не запотівають і не заважають носити сонцезахисні окуляри або спортивну екіпіровку. Вони не схильні до впливу дощу, снігу або різкої зміни температури.
- Можливість активно рухатися. Лінзи залишаються на місці навіть під час різких рухів і не приховують бічну частину зору.
Важливо розуміти, що переваги і безпека збережуться тільки за умови ретельного догляду і дотримання правил гігієни.
Переваги та недоліки окулярів
Найпоширеніший і звичний багатьом спосіб корекції зору — це окуляри. Їх вибирають за простоту використання, надійність і стиль.
Переваги:
Простий догляд і довговічність. Обслуговування нескладне і зрозуміле кожному. Досить періодично протирати лінзи чистою серветкою, користуватися спеціальним спреєм і зберігати їх у футлярі. За дбайливого поводження вони можуть служити кілька років.
Немає ризику інфекцій. Окуляри не контактують з рогівкою ока, що мінімізує ризик інфекцій і механічних пошкоджень.
Захист очей. Лінзи окулярів за наявності необхідних покриттів можуть захистити очі від ультрафіолетового випромінювання або синього світла гаджетів.
Можливість виглядати стильно і підкреслити індивідуальність. Широкий вибір оправ дає змогу підкреслити або створити певний стиль. Вони можуть стати головним акцентом і частиною образу.
Недоліки:
Обмежують зір з боків. Окуляри не можуть забезпечити такий самий периферичний зір як лінзи.
Уразливість до зовнішніх чинників. Окуляри запотівають при перепадах температури або стають вологими під дощем. Але також необхідно зазначити, що існують спеціальні антифог спреї, з якими окуляри будуть менше пітніти.
Дискомфорт при активному способі життя. Окуляри можуть зісковзувати, падати або ламатися під час занять спортом.
Не всім подобається естетика. Деякі люди почуваються менш упевнено в окулярах.
Лінзи або окуляри
Під час вибору між окулярами та контактними лінзами важливо враховувати свої індивідуальні потреби та, звісно, пройти обстеження в офтальмолога. Лікар дасть рекомендації, що підійде саме вам.
За відсутності протипоказань, спробуйте обидва варіанти. Ці засоби корекції не виключають, а доповнюють один одного. Для активних занять і спорту використовуйте лінзи, а для повсякденного життя — окуляри. Комбінований підхід — ідеальний варіант.
Не забувайте про якість. В обох варіантах вибирайте сучасні та безпечні матеріали, прислухайтеся до думки фахівців.
Що краще лінзи чи окуляри — це питання, на яке немає універсальної відповіді. Все залежить від індивідуальних потреб, уподобань і рекомендацій лікаря.
Зрештою, головне — це зручність і здоров'я очей. Пройдіть обстеження в офтальмолога, врахуйте плюси та мінуси лінз для очей, і зробіть вибір, який відповідатиме вашому способу життя.
Де підібрати лінзи або окуляри
У салонах «Дім оптики» в Києві, Харкові, Дніпрі та Черкасах працюють офтальмологічні кабінети з сучасним і точним обладнанням. Офтальмолог перевірить зір і випише рецепт. Спільно з консультантом вони порекомендують відповідний вид корекції, дизайн і покриття.
Мережа «Дім оптики» займається підбором і складніших видів лінз: прогресивні та мультифокальні — для людей після 40 років. З віком потрібні складніші дизайни, оскільки дивитися в одній діоптрії на всіх відстанях — не виходить. Також можна вибрати види окулярів з підтримкою м'язів під час роботи за комп'ютером. У них очі менше втомлюються, а зір залишається більш стабільним.
Усі товари, представлені на полицях салонів або на сайті — 100% оригінал з гарантією якості. Більшість контактних лінз виготовлені із силікон-гідрогелевих матеріалів, а отже повністю пропускають кисень і безпечні для очей. Сонцезахисні окуляри мають повний захист від ультрафіолету. Також представлені товари для дітей — дитячі оправи та окуляри від сонця.
Записуйтеся на перевірку зору на нашому сайті. У цьому випадку можна вибрати зручний день і час, уникнувши черги.
Чекаємо на вас!
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.

Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром
Передзвоніть мені
Швидкий запис
Онлайн запис
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.

Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром