Види контактних лінз для очей
24Листопада
М'які контактні лінзи — прекрасна альтернатива окулярам. Вони дають змогу вести активний спосіб життя, не обмежують поле зору і дозволяють насолоджуватися чіткою картинкою навколо. Сучасні лінзи не шкодять здоров'ю очей, а в деяких випадках є єдиним способом добре бачити.
Призначає контактну корекцію офтальмолог. Перше знайомство має бути тільки після повного огляду лікаря, оскільки визначити всі параметри очей без спеціального обладнання — не вийде.
Важливо зазначити, що рецепт на окуляри не підійде. Окуляри знаходяться в середньому на 12-15 см від ока, а лінза повністю прилягає до рогівки, — це значить, що її сила буде відрізнятися. Також необхідно знати базову кривину, радіус і матеріал, тому запишіться на прийом до офтальмолога в «Дім оптики» на нашому сайті.
А перед цим, розберімося, які види лінз існують і як їх правильно вибрати.
Які бувають лінзи для очей
Всі види контактних лінз підходять для корекції таких порушень, як далекозорість, короткозорість, астигматизм і пресбіопія — вікові зміни.
Класифікація лінз може бути за часом заміни: одноденні, два тижні, місяць, три місяці. Вибір одноденних видів більш гігієнічний для очей і не вимагає супутніх товарів: розчину, контейнера, дорожнього набору.
Також класифікація лінз поділяється за матеріалами: силікон-гідрогелеві та гідрогелеві. Перші — сучасні та відмінно пропускають кисень, другі — менш актуальні та підходять для короткочасного носіння (8-10 годин).
Існують види контактних лінз для очей різних дизайнів: сферичний і асферичний, моно і мультифокальний.
Про все це поговоримо далі докладніше.
Незалежно від того, які види лінз перед вами, всі вони матимуть загальні параметри.
Лінзи та їхні характеристики
Більшість цих значень вказані на упаковці, а решта в описі на сайті або в прайсі салону оптики:
- Оптична сила. Це діоптрії, які вказані в рецепті, ті самі плюс або мінус для сферичних, або з додаванням сили циліндра і градусів — для торичних (астигматичних).
- Радіус кривини (Вс). Він може відрізнятися в одних і тих самих моделях. Рогівка у людей різна: у когось опукліша, у когось — плоскіша, тому і радіус має бути різний. При неправильному радіусі лінза може доставляти дискомфорт або зміщуватися по рогівці.
- Діаметр (D). Цей параметр позначає відстань між краями, вона варіюється від 13,5 до 14,5 мм.
- Матеріал. Сюди ж можна додати технологію, яку використовує виробник. Ці позначення говорять про те, на скільки буде зволожена лінза, чи добре пропускає повітря, режим її носіння за часом. Самостійно не завжди легко розібратися і розшифрувати всі назви.
- Вологовміст. Що більше води, то лінза м'якша, але й вразливіша до пошкоджень. Її складніше надягати та знімати. Тому новачкам краще вибирати з меншим вологовмістом, бо на них легше навчатися.
- Киснепроникність (Dk/t). Важливий показник, особливо для тих, хто планує довге носіння. Гарне пропускання кисню від 80 Dk/t, — воно може бути тільки в силікон-гідрогелевих моделей, з невеликим режимом заміни: одноденні, два тижні, місяць, — не більше.
На упаковці практично завжди вказується режим заміни: день, тиждень, один або три місяці.
Види лінз за дизайнами
Лікарю допомагають визначитися, які види контактних лінз для очей потрібні пацієнтові, кілька показників: рефракція очей, вік, специфіка роботи та побажання. Усе це впливатиме на дизайн, якому віддадуть пріоритет.
Сферичні
Сферичний дизайн — класика. Це опуклі, округлі лінзи, оптична сила яких розташована по центру. Вони багатьом пацієнтам комфортні, але трапляються й ті, хто відзначає дискомфорт, наприклад, під час погляду на джерела світла. Також буває спотворення зображення при бічному зорі. Сферичні моделі популярні через вигіднішу ціну, яку виробники можуть запропонувати через простоту виготовлення.
Асферичні
В асферичних дизайнах проблем з абераціями по периферії немає. Ці лінзи більше нагадують за формою еліпс, їхня оптична сила розподілена по всій поверхні, а товщина менша за сферичні. Через свої переваги асферичні моделі вищі за ціною, але зручніші, особливо для первинних користувачів.
Обидва варіанти призначають для корекції далекозорості та короткозорості.
Торичні
Торичні лінзи призначають для корекції астигматизму. Це порушення зору, за якого важливо під яким градусом одна зі сферичних складників лінзи. Тому при торичному дизайні використовують стабілізатор. Цей баласт допомагає лінзі залишатися в потрібному положенні під час моргання або швидко повернутися на місце.
Система стабілізації у торичних моделей може відрізнятися залежно від виробника. У більш сучасних варіантах будь-який зсув непомітний, і лінза швидко повертається в потрібне положення, а саме це і дає чіткий і комфортний зір.
Мультифокальні
Мультифокальний дизайн призначений для корекції вікових змін — пресбіопії. Найчастіше вона настає після 40 років. Це абсолютно природний і неминучий процес для кожної людини.
З настанням пресбіопії з'являється потреба в окулярах для близькості або читання. Люди, які вже носили контактну корекцію для далечіні, змушені надягати поверх лінз плюсові окуляри, оскільки без них не видно в межах 40 см. Для більш далеких дистанцій — два - три метри, потрібні вже інші окуляри. Щоб уникнути одночасного використання трьох пар окулярів, створено мультифокали.
Мульти — означає багато. Ці мультифокальні лінзи мають не один фокус (одну діоптрію), як, наприклад, сферичні, а три: далечінь, середню і близьку відстань. Це просто необхідно при вікових погіршеннях зору. З роками всі м'язи слабшають і така проста для молодих очей опція — бачити однаково чітко і вдалині, і зблизька — стає недоступною. Але з мультифокальними моделями, це легко виправити.
Види лінз для очей за режимом носіння і заміни
У кожної лінзи є режим носіння і заміни. Під носінням мають на увазі, скільки можна носити засіб корекції не знімаючи протягом дня. А під заміною, — коли потрібно поміняти на нові. Обидві рекомендації важливі і їх обов'язково дотримуватися.
Носіння буває денне і пролонговане. За денного способу в засобах корекції можна перебувати від 10 до 16 годин, але навіть нетривалий сон — заборонений. Найчастіше для них використовують гідрогелевий матеріал, який доставляє кисень в око за допомогою води. При гнучкому графіку в основі силікон-гідрогель, який пропускає кисень завдяки спеціальному силікону. У цих моделях можна, наприклад, дрімати або в рідкісній ситуації заснути.
Лікарі рекомендують навіть найкращі види лінз знімати перед сном, незалежно від дозволеного часу носіння. Очі мають відпочивати, а слизова плівка — відновлюватися.
Своєчасна заміна — це те, чого потрібно дотримуватися. Якщо лінза двотижнева, то через 14 днів її треба замінити на нову. Одноденну — викинути наприкінці дня. Ці правила убезпечать від ускладнень. На поверхні лінз накопичуються відкладення з очей. Частково їх прибирає розчин, але не повністю. Кожен виробник гарантує безпеку своїх виробів у період їхнього терміну придатності. Після того як було розкрито блістер, починається час, через який обов'язково провести заміну.
У закритому блістері виріб може зберігатися довгі місяці. Після розкриття — стільки, на скільки розрахована лінза: одноденна — день, місячна — один місяць.
Які види контактних лінз для очей вибрати
Підібрати правильний варіант допоможуть фахівці в «Дім оптики». Наша мережа понад 20 років займається контактною корекцією зору. В асортименті представлені бренди, що відмінно зарекомендували себе: ACUVUE, Air Optix, Biofinity та інші.
Записуйтеся на прийом до офтальмолога на нашому сайті. Перевірка зору відбувається на високоточному обладнанні, проводиться повна консультація з навчанням, як правильно знімати та надягати лінзи.
Чекаємо вас у салонах у Києві, Харкові, Дніпрі та Черкасах. Також представлені оправи для окулярів, сонцезахисні окуляри, дитячі оправи та нічні лінзи.
Замовити м'які контактні лінзи можна з доставкою по Україні та деякі країни Європи. Постійно діють вигідні пропозиції, стежте за нашими акціями в соціальних мережах.
Завжди вам раді!
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром
Передзвоніть мені
Швидкий запис
Онлайн запис
Вкажіть свої данні і менеджер зв‘яжеться з Вами у робочий час.
Ми обов'язково зв'яжемося з вами незабаром